Kodi Miler Mekintajer se oprostio od Zvezdinog dresa u dirljivom obraćanju putem Instagrama, gde je napisao nešto nalik pismu, koje je prepuno emocija.
Posle dve godine, američki plejmejker napušta Mali Kalemegdan i seli se u Pirej, gde je potpisao ugovor sa Olimpijakosom. Kao što je sam rekao, na svoj rođendan, odlučio je da se zahvali na svemu i opiše svoje neprocenjivo iskustvo u Beogradu, kojem će se vratiti – kad tad.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
“Iz 11. pokušaja:
Danas svoj rođendan posvećujem vama – Crvenoj zvezdi, Srbiji i porodicama širom Balkana.
Hvala vam što ste me prihvatili baš onakvog kakav jesam.
Negde tokom ove godine nešto se promenilo među nama. Počeli smo više da verujemo jedni u druge. Naučili smo kako da se volimo glasnije i otvorenije.
Hvala ti, Kaliniću, što si me uzeo pod svoje okrilje kao svog nezvaničnog učenika srpske istorije. Nedostajaće mi naši razgovori – i moja beskrajna pitanja o Osmanskom carstvu.
Između upoznavanja vaše istorije, obedovanja u vašim lokalnim restoranima, razgovora sa navijačima posle utakmica i gledanja dece koja su svakog dana dolazila na treninge, nešto se u meni probudilo. Učinili ste da poželim da vam dam sve što imam.
Naučili ste me nečemu o samom sebi. Učeći o vašim manama, lakše sam prihvatio svoje. Učeći da vas volim otvorenije, naučio sam da više volim i delove sebe.
Bilo je trenutaka kada sam mislio da se moj žar gasi, ali ste ga vi ponovo potpuno rasplamsali. I nadam se da sam tokom ove poslednje dve godine i ja uspeo da vam nešto vratim.
Bez obzira kuda me život odvede, Srbija će mi zauvek biti dom.
Mnogi od vas otvorili su mi vrata svojih domova i svojih porodica. Mom najboljem prijatelju ovde – znaš ko si. Ti i tvoja porodica bili ste uz mene više nego što ćete ikada znati. Zbog toga ćemo zauvek biti porodica.
A navijačima: hvala vam. Kroz sve uspone i padove, nikada nismo potpuno okrenuli leđa jedni drugima. Ljubav nije stvorena da bude savršena – stvorena je da se za nju bori.
Ovo nije zbogom.
Ovo je samo… vidimo se kasnije.
Zauvek vaš Vuk”, završio je Miler-Mekintajer svoje pismo zvezdašima.
Bonus video:



matea
Ovakva tuzna pisma i poruke pisu skoro svi stranci koji odlaze iz Zvezde kao i Partizana kao da prepisuju jedni od drugih…
natasa
Šteta što nam ga je Olimpijakos preoteo, stvarno se tek ove sezone savršeno uklopio u tim i mislim da čelnici Zvezde moraju da nađu način kako da zadrže te strance koje dovode, samo tako ćemo nakon dve sezone imati treću uspešnu na svim frontovima.
vukan
To je najveći problem sto mi ne možemo sačuvati par sezona jake igrace svaki sezonu drugaciji tim i kako očekivati trofej ili bilo šta kad nisu uigrani ni nista
mladen
Zao mi je sto ide najbolji je igrač ovog tima ne možemo prosto da zadržimo takav kvalitet nemamo šta da ponudimo
ugljesa
Nije bio savrsen na terenu, ali mu se nikad nije moglo zameriti na borbenosti i odnosu prema dresu
matej
Ovakve poruke vrede vise od bilo koje statistike. Kad igrac ode, a ostavi ovakve reci iza sebe, jasno je koliko mu je znacio klub.