Košarkaši subotičkog Spartaka novi su šampioni Srbije. Ispisali su istoriju i izneli titulu iz Beograda prvi put posle 70 godina.
U velikom i veoma dramatičnom finalu, izabranici Vladimira Jovanovića su savladali FMP posle produžetka, a kapiten Danilo Nikolić posle meča nije krio oduševljenje.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
“Neverovatan osećaj. I dalje smo svi pod utiskom. Utakmica je bila veoma teška, zahtevna, mislimd a je bilo kvalitetno finale, odigrali smo dobro i mi i FMP, tako da se nadam da su ljudi uživali. Ovo je za nas kruna i baš lep kraj sezone“, rekao je reprezentativac Crne Gore za Meridian sport odmah posle utakmice.
Iako je kroz karijeru nizao uspehe, posebno u dresu podgoričke Budućnosti, titula sa Spartakom mu je posebno draga.
“Spartak i Subotica su mi prirasli srcu, osećam se kao kod kuće. Ljudi nas podržavaju, bodre non stop“.
Istorijski kontekst daje dodatnu težinu rezultatu koji je Danilo ostvario sa saigračima ove sezone.
“Znači naravno, znači svima u klubu što smo baš to mi uradili i presrećni smo zbog toga“.
Bilo je uspona i padova za Spartak ove takmičarske godine, ali u Nišu je sve stiglo na naplatu.
“Dali smo sve od sebe, odigrali kvalitetno, pokazali karakter i isplatilo nam se“, zaključio je Danilo Nikolić u razgovoru za Meridian sport.
Bonus video:



anika
Spartak je pokazao da je zrela ekupa i ozbiljan kolektiv i da mogu da pobedjuju i mnoge nabedjene timove…
danica
Prvi uspeh im je bio što su eliminisali Zvezdu a ovaj trofej je samo šlag na torti!
relja
Imaju kemiju odličnu u ekipi odlično trenera igrači su si motivisani da se dokažu nisu slučajno napravili ovako preokret u finalu stvarno je u pravim rukama trofej
sasa
Kazali su da su dostojni trofeja napredovali su mnogo i ovo je sigurno da narednih sezona još jače još bolje i to je to svaka im čast na uspjehu
djuradj
Spartak je ove sezone pokazao da se upornost i kontinuitet nagradjuju. Titula posle 70 godina cekanja ima posebnu tezinnu za Suboticu i srpsku kosarku.
andrej
Lepo je videti da sampion Srbije nije iz Beograda. Ovakvi uspesi pokazuju koliko je vazno da se kosarka razvija u svim delovima zemlje.