Malo sporiji start. Neki baš neočekivani poraz. Pa – prelazak u veću brzinu, serija pobeda. Onda, par koraka nazad. Tako je Partizan išao kroz prvi krug Evrolige. Tim prolaznim vremenom stigao je do sedam pobeda u 17 kola… Kako je rekao i Željko Obradović, trener crno-belih košarkaša, to nije rezultat kojim su u Humskoj zadovoljni.
Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!
Daleko od toga da crno-beli propušteno u prvom delu ne mogu da isprave u nastavku. Pod uslovom da prvi „dug“ naplate sutra, kada im u goste dolazi Fenerbahče. U tom pravcu tekla je i priča Balše Koprivice, pred nastavak evroligaške trke.
„Sada smo na polovini i sada je najbitniji period za nas – januar i februar. Mnogo toga će zavisiti od toga kako budemo otvorili narednu godinu“, počeo je priču Koprivica.
Centar crno-belih zatim je vratio film…
„Ako se ne varam, pretpošle sezone u ovom trenutku smo imali samo pobedu više, a posle svega smo imali veoma dobru završnicu.“
I zato…
„Imamo još dug put. Mala je razlika na tabeli između timova. Mislim da možemo mnogo, u zavisnosti od toga kako budemo krenuli ovaj niz u januaru, sa ovim jako bitnim utakmicama koje nas očekuju.“
Prva važna – Fenerbahče, sutra od 20,30 časova. I šta je potrebno uraditi da bi u narednu godinu ušli u dobrom ritmu? Mladi centar crno-belih kaže…
„Oni su jedina ekipa koja nas je baš pobedila ove sezone. Gde smo celu utakmicu bili u minusu protiv njih. To je tim čiji svi igrači – osim jednog – dobro šutiraju za tri poena. I visoki igrači im šutiraju. Zato mislim da će biti ključno zaustaviti njihov šut za tri poena.“
Kao i Partizan, ni Fenerbahče neće biti kompletan.
„Sada im nedostaju neki bekovi, to ne znači da su mnogo oslabljeni“, dodao je Koprivica.
Ponovio je…
„Imaju jako opasan šut za tri poena. Mislim da je to glavna stvar za sutrašnji meč.“
Fenerbahče stiže u Beograd, Jasikevičijus sipa komplimente: Dobar rival, najbolja atmosfera
Više puta je ponovio šut za tri poena. Toliko su te trojke koje su primili u Ulker areni pogodile sve u Partizanu. Pogodile su i Koprivicu, iako on čak nije ni igrao taj meč. Nije ni putovao u Istanbul. Ali – utakmicu je gledao. I po čemu je pamti, pitamo. Kaže…
„Pamtim da smo primili 19 trojki. Gledao sam prenos na TV, to je delovalo još lošije. Mogu da zamislim kako je bilo uživo.“
Sve to zbog…
„Mislim da je bila u pitanju neka dekoncentracija u odbrani kroz celu utakmicu. Da nismo ispoštovali skauting koji smo imali pre početka. I to je to. To nas je skupo koštalo protiv tako dobre ekipe.“
U poslednje vreme Koprivica je u dosta dobroj formi.
„Ja sam uvek spreman i radim na tome da zarađujem veću minutažu iz utakmice u utakmicu. Spreman sam da dam ekipi moj maksimum. Moji saigrači i treneri znaju šta ja mogu, tu sam i spreman da pomognem ekipi“, poručio je centar crno-belih.
Bonus video:



brankostupica
Sve znaju, sve im je jasno, na njima je da pruže svoj maksimum
biljana.rebec
Pa valjda treba da su svi u Partizanu toga svesni…
kluka4002
Tako je ovde šta se uradi to je to utakmice koje su sigurno prekretnica sezone