Na 70. rođendanu kluba iz Podgorice glavni gost bio je predsednik Crne Gore, Milo Đukanović, koji je govorio o Budućnosti i državi.
Nije tajna da je veliki doprinos klubu dala država Crna Gora, i upravo je Đukanović o tome govorio na svečanosti koja je priređena:
– Ova Budućnost je metafora nove Crne Gore. Bez kompleksa inferiornosti, ne pristajući na stereotip da mali znači i slab. Privilegija da naša deca za sportske uzore imaju svoje sugrađane, prve komšije sa kojima su odrastali.
Crnogorski sportski brend, zaštitni znak države, klub privrženih, odanih navijača svih generacija. Zato su u pravu kada kažu da je Budućnost državni projekat, bez obzira na to šta pod tim podrazumevaju. Budućnost ima podršku države i tako će i ostati.
Država ulaže i sportske selekcije i klubove koji su internacionalno prestižni. Ulagati u mlade u bilo kojoj oblasti uvek je najpametnija i uvek opravdana investicija. Obaveza je svih nas da Budućnost i u budućnosti bude ponos Crne Gore – jasan je bio predsednik naših komšija.
Naravno, i predsednik Budućnosti, Dragan Bokan, imao je šta da kaže:
– Delimo viziju Budućnosti kao modernog kluba, koji kontinuirano okuplja nove talentovane igrače koji će predanim radom, organizacijom i logistikom formirati vrhunski kvalitet.
Cilj nam je formiranje igračkog kadra koji će omogućiti finansijsku stabilnosti kluba. Formirati budžet koji se neće oslanjati na pomoć prijatelja i države. Budućnost je izašla iz lokalnih okvira.
Naš klub već decenijama slovi za nosioca razvoja crnogorskog i regionalnog sporta čineći nas lilderom u misiji jačanja dobrih odnosa u ABA regionu. Budućnost je naš klub, naša ljubav, naša kuća, ponos je Crne Gore – rekao je Bokan.


