Trener Partizana Andrea Trinkijeri rekao je da Budućnost ima odličan tim, ali da je na njegovoj ekipi da nađe put do pobede.
Crno-beli u nedelju gostuju u Podgorici u 8. kolu ABA lige.
Pokušaće Partizan da nametne svoju igru.
– Budućnost ima odličan tim. U ozbiljnoj su seriji pobeda, imaju veoma talentovane igrače i uvek velike ambicije. Na nama je da nađemo specifične taktičke solucije, da pokušamo da odvedemo utakmicu na “našu” košarku i da igramo kako umemo – rekao je Trinkijeri za klupski sajt.
Kapiten Partizana Novica Veličković vraća se u tim nakon propuštene utakmice protiv Ritasa.
Crno-beli su pobedom nad litvanskim timom obezbedili plasman u Top 16 Evrokupa, a borbeni košarkaš sad najavljuje teško gostovanje.

– U Podgorici je uvek teško igrati. Ne mogu da se setim nijedne utakmice koju je Partizan lako dobio dole, čak i kada je bio apsolutni favorit. Imaju odličan tim i ove sezone, iz utakmice u utakmicu igraju sve bolje, na deobi su prvog mesta u ligi i zaslužuju maksimalan respekt. Samo ako smo na svom maksimumu, samo ako se budemo borili i srcem i glavom do kraja, imaćemo šansu da se u Beograd vratimo sa važnom pobedom – poručio je Veličković.
Posle sedam rundi, Partizan ima pet pobeda i dva poraza, dok je Budućnost na skoru 6-1.


