Iako pandemija koronavirusa jenjava širom sveta, brojne preventivne mere i dalje ostaju na snazi svuda, pa i u sportu. Košarka je takođe pogođena.
Proteklog vikenda videli smo kako to izgleda u fudbalskoj Bundesligi u Nemačkoj, gde su se utakmice igrale bez publike.
Igrači nisu smeli da zagrljeni proslavljaju golove, niti da se međusobno rukuju.
Slična pravila važiće i za košarkaška takmičenja, ukoliko bude doneta odluka o nastavku sezone.
Međutim, jedan neimenovani košarkaš Makabija, inače Amerikanac, obratio se pismom svojim klupskim drugovima u Izraelu.
“Sportando” je došao do tog pisma, koje je anonimno, a gde se između ostalog ističe i suština problema.
– Dokumenti ukazuju da ne smemo da se rukujemo. Dakle, ja mogu da branim protivnika, mogu da se naslonim leđima na protivnika, da postavljam blokove i da skačem, ali rukovanje je zabranjeno. Ako postoji bar promil šanse da je rukovanje opasno, da li je apsurdno da se uopšte razmišlja o košarci – poručio je košarkaš Makabija.
Nije da nije u pravu…



Filip
Ništa im ne znače ta pravila.
LEMI
Neke stvari prihvatis iako nemaju smisla vidi se da nikad nije sluzio vojsku
Mirko
Ziva istinaa, tako je i u fudbalu isto pri izvodjenju kornera na primer
Djeneral
Anonimus iz Makabija ima pravo 100%
Nidje logike u novonastalim pravilima
Vladana
Ja bi ga sad izgrlila i izljubila pa tacno umrla na licu mesta !!!!!!!!!
Gedza
Pa on jeste generalno u pravu zarazices se svakako jer si u kontaktu sa igracem. Ali to nije poenta vec je poenta svetu da se pokaze i utuvi u glavu da je bezkontaktno radovanje i proslava moguca i da treba izbegavati svaki kontakt sa ljudima. E to je sad problem za nas jer pokusavaju zbok ,,korone,, da nas odalje. Da li je to neki eksperiment nad ljudima ili sta li je to samo mocnici ove planete znaju
DelijaMomak
Pogodio je sustinu svega. Cemu zabrana rukovanja kad u kosarci non stop ste u kontaktu.
Scar
Ma idi bre kakav promil u rukovanju bre ljudi. Ma ima da se igra i zdravo.
DuLE
Pa naravno, ali tako je kad se birokratija i struka sukobe. Verujem da je bilo, daj šta daš…
Dr Mo
Pa jeste apsordno da se igraci ne smeju rukovatu, a da ce moci da se nastavi takmičenje? Kako ce se braniti reket, sprečiti kontakt igra? Mnogo je nelogičnosti, na koje za sada nema pravih odgovora, kako ce trener drzati tajm-out igracima?
Kole
Pa sto se uopste i razmatra pocetak. To misljenje dele svi
Zika
Ja smatram da ne trebaju jos da krecu
Acke
Pa nije nista pogresio,slazem se apsolutno sa njim
Djela
U pravu je skroz
Steva
U pravu je, vise ima kontakata u kosarci nego u fudbalu sto i dovodi do pitanja koliko je realno da se kosarka vrati u svetu
Vuk
U pravu je covek. Podrzavam ga
Jasmin
Uvodeci sva ova pravila i mere bezbednosti koja su kontradiktorna sa sustinom igre i ponasanjem na terenu, dolazi se samo do velikog apsurda, i stvaranja konfuzije.
Smete, ali ne smete da uradite nesto…
Ko god da je napisao to pismo, ima pravo…
Djordje Djordjevic
Ma to je nemoguce ispostovati.
Gvozdjen
Meni je najjace bilo gledam utakmice, igraci znojavi u duelima po terenu, a ovi na klupi nose maske:).
Nemanja
Mnogo nelogičnosti u svemu al ajde ,bar nek se igra !
Goran 85
U pravu je.
Kosta10
U pravu je ali treba i da bude svestan da je vecina ovih zahteva forme radi…
Nemanja
Potpuno upravu
Sanja90
Realno, onako znojavi smece da se oslanjaju jedni o druge, a ne smeju da se rukuju, ali mogu da se pozdrave laktovima, a ko ti garantuje da taj pre toga nije kinuo u nadlakticu… 🙄
Kristina
Hahahaaa covek u pravu 100%,ovo je smesno
Mare10
Kao prvo,svi cete biti testirani pre nego sto krenete da igrate tako da nema mesta tolikoj panici…
Kiki
U pravu je sve,ova korona je velika glupost i zavrzlama
Saska
Covek ima pravo… Besmisleno je…
Ruki
Ali stvarno u kosarci je toliko bilzak kontakt ali rukovanje zabranjeno, apsurdno
Ivan
Ako dozvole da se igra, bice apsurdno da ne smeju da se rukuju a smeju da udju u duel i sve ostalo sto kosarka donosi
Nikola96
Potpuno je u pravu. U kosarci ima toliko bliskog kontakta koji proizilazi iz same igre, a rukovanje zabranjeno. Stvarno nema smisla.
Buda77
potpuno je u pravu,to sam i ja sam pomislio
Atina00
Nema vise nista smisla…pa ni sport na ovakav nacin, sto je po meni totalno licemerno…
Tara34
Totalno je u pravu covek..bar u kosarci kad cuvas protivnika to je kontakt face to face…jeste sve apsurd…
Aki007
Slazem se dozvoljen je svaki fizicki kontakt,samo je rukovanje nedozvoljeno, ne vidim svrhu
Kaligula
Znaju oni da je apsurd, ovo je reda radi eto da su preduzeli neke mere a u suštini igraj sve normalno, nema publike
Gogisa63
Pa hajde to sto nema publike ali ovo sto je dozvoljeno, a sta nije meni iskreno nije normalno. Mogli su neko drugo pravilo da stave
Boban
Zbunjeni smo svi i kada je rec o normalnom funkcionisanju kamoli sportisti gde je kontakt sastavni deo igre
MaraMaki
Apsurd totalni.. Bolje i da ne krecu sa utakmicama, jer je kosarka sport sa kontaktom..
Baki
Ahahahahhahahha, lik ih je totalno potopio. Ko je ovo smislio, sedi, jedan.!
Boris
Covek nije da nije u pravu. Pa ovo je totalno apsurdno.
Steva
Sve ovo je nekakva farsa. Puna nekih kontrafiktornosti.