"OVO JE ČIST APSURD" Procurelo anonimno pismo košarkaša Makabija

Iako pandemija koronavirusa jenjava širom sveta, brojne preventivne mere i dalje ostaju na snazi svuda, pa i u sportu. Košarka je takođe pogođena.

Proteklog vikenda videli smo kako to izgleda u fudbalskoj Bundesligi u Nemačkoj, gde su se utakmice igrale bez publike.

Igrači nisu smeli da zagrljeni proslavljaju golove, niti da se međusobno rukuju.

Slična pravila važiće i za košarkaška takmičenja, ukoliko bude doneta odluka o nastavku sezone.

Međutim, jedan neimenovani košarkaš Makabija, inače Amerikanac, obratio se pismom svojim klupskim drugovima u Izraelu.

“Sportando” je došao do tog pisma, koje je anonimno, a gde se između ostalog ističe i suština problema.

– Dokumenti ukazuju da ne smemo da se rukujemo. Dakle, ja mogu da branim protivnika, mogu da se naslonim leđima na protivnika, da postavljam blokove i da skačem, ali rukovanje je zabranjeno. Ako postoji bar promil šanse da je rukovanje opasno, da li je apsurdno da se uopšte razmišlja o košarci – poručio je košarkaš Makabija.

Nije da nije u pravu…

SVE JE JASNO KAO NA DLANU Džejms doneo odluku o nastavku karijere

OBAVEZNO POGLEDAJTE – NBA FINALE 1993. GODINE: Džordan je ugasio “sunca” uz rekordan 41 poen po meču!

42 Komentara

    Neke stvari prihvatis iako nemaju smisla vidi se da nikad nije sluzio vojsku

    Ziva istinaa, tako je i u fudbalu isto pri izvodjenju kornera na primer

    Ja bi ga sad izgrlila i izljubila pa tacno umrla na licu mesta !!!!!!!!!

    Pa on jeste generalno u pravu zarazices se svakako jer si u kontaktu sa igracem. Ali to nije poenta vec je poenta svetu da se pokaze i utuvi u glavu da je bezkontaktno radovanje i proslava moguca i da treba izbegavati svaki kontakt sa ljudima. E to je sad problem za nas jer pokusavaju zbok ,,korone,, da nas odalje. Da li je to neki eksperiment nad ljudima ili sta li je to samo mocnici ove planete znaju

    Pogodio je sustinu svega. Cemu zabrana rukovanja kad u kosarci non stop ste u kontaktu.

    Ma idi bre kakav promil u rukovanju bre ljudi. Ma ima da se igra i zdravo.

    Pa naravno, ali tako je kad se birokratija i struka sukobe. Verujem da je bilo, daj šta daš…

    Pa jeste apsordno da se igraci ne smeju rukovatu, a da ce moci da se nastavi takmičenje? Kako ce se braniti reket, sprečiti kontakt igra? Mnogo je nelogičnosti, na koje za sada nema pravih odgovora, kako ce trener drzati tajm-out igracima?

    Pa sto se uopste i razmatra pocetak. To misljenje dele svi

    Ja smatram da ne trebaju jos da krecu

    Pa nije nista pogresio,slazem se apsolutno sa njim

    U pravu je, vise ima kontakata u kosarci nego u fudbalu sto i dovodi do pitanja koliko je realno da se kosarka vrati u svetu

    Uvodeci sva ova pravila i mere bezbednosti koja su kontradiktorna sa sustinom igre i ponasanjem na terenu, dolazi se samo do velikog apsurda, i stvaranja konfuzije.
    Smete, ali ne smete da uradite nesto…
    Ko god da je napisao to pismo, ima pravo…

    Ma to je nemoguce ispostovati.

    Meni je najjace bilo gledam utakmice, igraci znojavi u duelima po terenu, a ovi na klupi nose maske:).

    Mnogo nelogičnosti u svemu al ajde ,bar nek se igra !

    U pravu je ali treba i da bude svestan da je vecina ovih zahteva forme radi…

    Realno, onako znojavi smece da se oslanjaju jedni o druge, a ne smeju da se rukuju, ali mogu da se pozdrave laktovima, a ko ti garantuje da taj pre toga nije kinuo u nadlakticu… 🙄

    Hahahaaa covek u pravu 100%,ovo je smesno

    Kao prvo,svi cete biti testirani pre nego sto krenete da igrate tako da nema mesta tolikoj panici…

    U pravu je sve,ova korona je velika glupost i zavrzlama

    Ali stvarno u kosarci je toliko bilzak kontakt ali rukovanje zabranjeno, apsurdno

    Ako dozvole da se igra, bice apsurdno da ne smeju da se rukuju a smeju da udju u duel i sve ostalo sto kosarka donosi

    Potpuno je u pravu. U kosarci ima toliko bliskog kontakta koji proizilazi iz same igre, a rukovanje zabranjeno. Stvarno nema smisla.

    potpuno je u pravu,to sam i ja sam pomislio

    Nema vise nista smisla…pa ni sport na ovakav nacin, sto je po meni totalno licemerno…

    Totalno je u pravu covek..bar u kosarci kad cuvas protivnika to je kontakt face to face…jeste sve apsurd…

    Slazem se dozvoljen je svaki fizicki kontakt,samo je rukovanje nedozvoljeno, ne vidim svrhu

    Znaju oni da je apsurd, ovo je reda radi eto da su preduzeli neke mere a u suštini igraj sve normalno, nema publike

    Pa hajde to sto nema publike ali ovo sto je dozvoljeno, a sta nije meni iskreno nije normalno. Mogli su neko drugo pravilo da stave

    Zbunjeni smo svi i kada je rec o normalnom funkcionisanju kamoli sportisti gde je kontakt sastavni deo igre

    Apsurd totalni.. Bolje i da ne krecu sa utakmicama, jer je kosarka sport sa kontaktom..

    Ahahahahhahahha, lik ih je totalno potopio. Ko je ovo smislio, sedi, jedan.!

    Covek nije da nije u pravu. Pa ovo je totalno apsurdno.

    Sve ovo je nekakva farsa. Puna nekih kontrafiktornosti.

Postavi odgovor