Legendarni španski košarkaš Pau Gasol govorio je o situaciji u svojoj domovini, koja je više nego kritična usled pandemije koronavirusa.
Osvrnuo se Gasol na to kako se sve brzo desilo.
– U poslednje tri nedelje imamo osećaj kao da je prošlo godinu dana. Sve se desilo nekako brzo, svi smo sedeli po restoranima, išli redovno na posao i sve se bližilo plej ofu i Olimpijskim igrama… A onda se nekako sve brzo desilo i imamo vanredno stanje i ceo svet je stao. Ljudi su izolovani, sami se bore sa bolešću. Neki su u bolnici, a neki kod kuće – počeo je priču on.
Pau je istakao i ko su heroji ove situacije.
– Dolazimo do heroja: lekara, sestara, tehničara i ostalih volontera. Oni sebe izlažu virusu, daleko su od voljenih osoba… Izgleda kao da je čitav svet stao u jednu dnevnu sobu. Nadam se da će izolacija usporiti širenje virusa. Firme su zatvorene, škole takođe, ljudi se pitaju hoće li preživeti, hoće li njihove voljene osobe preživeti i kako će svet izgledati kada se sve ovo završi. U Španiji, mojoj zemlji, situacija je katastrofalna. Apokalipsa, da se tako izrazim – objasnio je Gasol.



Milica
Nije se brzo desilo vec su Spanci setkali kao i Italijani i nisu imali vremena za kineske vesti
Rale
Samo neka svi postuju sve sto se kaze i bice okej.
Jole
Gasol po prefesiji lekar? Nisam znao…