Reakcije na Cibonin debakl: Možda je i bolje da klub nestane - voleo bih da kažem da mi je žao, ali uopšte nije!

Dve su strane medalje. Sa jedne je Ilirija i istorijski uspeh ekipe koja je pod patronatom Saše (i Luke) Dončića. Sa druge – istorijski debakl velike Cibone. Ovo drugo je ipak izazvalo neuporedivo veći potres.

Meridian sport ti donosi ekskluzivnu promociju – registruj se i osvoji 7.000 RSD za sport i 500 spinova za slot

Ilirija je u dva meča eliminisala Cibonu u baražu za plasman, odnosno opstanak u ABA 1 ligi. Postavila je dvostrukog šampiona Evrope na najniže grane. Sinonim za košarku u Zagrebu dotakao je dno.

Naravno, mnoge legende Vukova sa Tuškanca reagovale su. Aca Petrović, nekadašnji igrač, trener, funkcioner…Cibone, nije bio voljan da previše komentariše, ali je i pored toga izbacio najjaču izjavu.

„Možda je i bolje da klub kao što je Cibona nestane nego da ovako životari“, rekao je Petrović za Sportske novosti.

Na poziv zagrebačkih novinari javio se Danko Cvjetićanin.

„Jako je žalosno što je klub takve tradicije i takvog nekadašnjeg kvaliteta spao na tako niske grane. I dalje je Cibona četvrti klub u Hrvatskoj, odavno ne igra u Evropi i sad treba da igra u drugoj regionalnoj ligi. Ekipa je ove sezone bila izgubljena, u rezultatskom i igračkom smislu neprepoznatljiva i sve je to na kraju ispalo u potpunosti degradirajuće. Imali su očajan sistem igre, finansijska slika je i dalje katastrofalna i niko ne zna kako to može da se promeni. Nije to nikakav problem, klub će se vratiti u prvu regionalnu ligu, ali ovo nije smelo da se dogodi. Nije zapravo smelo da se dogodi ono što se već godinama događa. Poraz na terenu i na sportskom planu sam po sebi nije nešto strašno – strašno je to čemu već godinama svedočimo jer klub tone i niko ne pronalazi adekvatno rešenje da se sve zaustavi“, rekao je bivši igrač Partizana i Cibone.

Slavni trener Željko Pavličević se takođe teško miri sa situacijom.

„Jednom rečju – tragedija. I Lokomotiva je nekad ispala u drugu ligu, to je u potpunosti deo sporta, ali ekipa je ove godine bila totalno raštimovana, menjao se trener, puno toga negativnog se događalo. Najgore od svega je što je klub na granici živog i neživog. U ovom konkretnom slučaju, problem je negde drugde, u toj polu-privatnoj ligi. Otkud je doleteo taj Dubai? Čelnici kluba nisu se dobro postavili na onom sastanku na kojem se dogovaralo o onome što sledi oko doigravanja.“

Zoran Čutura, dvostruki prvak Evrope sa Cibonom i osvajač medalja sa reprezentacijom bivše Jugoslavije, ne želi da to naziva tragedijom.

„Ta reč se upotrebljava za neke druge stvari u životu. Sport i tragedija ne idu u istu rečenicu osim ako se na sportskom terenu ne dogodi neka stvarna tragedija. Voleo bih da kažem da mi je žao, ali mi uopšte nije žao! Ja sam svoje emocije prema ovom klubu odavno amputirao.“

Bonus video:

2 Komentara

    Morace jednom na prostorima bivse Jugoslavije da se shvati da mogu da postoje samo privatni klubovi,a oni kao i svako drugo privatno preduzece mogu da odu u stecaj i budu likvidirani!!!

    Desavaju se i takve stvari u sportu ne znam zasto svi odmah osudjuju i idu u krajnost kako je tek igračima i svima u klubu

Postavi odgovor