Loša uvertira za Partizan: Treći poraz u nizu čete Pabla Lasa, Bon posle produžetaka slavio

Košarkaši Bajerna doživeli su poraz od Bona u utakmici 7. runde nemačkog šampionata – 88:83.

Izabranici Pabla Lasa nalaze se u rezultatskoj krizi, a uoči utakmice sa Partizanom u 8. kolu Evrolige na gostovanju Bonu upisali su trečiuzastopni poraz u svim takmičenjima.

Bajann Fobs vodio je svoj tim do pobede sa 25 poena, 22 je dodao Votson, a 20 Pape.

Kod Bavaraca se istakao Serž Ibaka sa 21 poenom i 12 asistencija i Leandro Bolmaro sa 14 poena.

Bajern je bolje otvorio utakmicu i bio u prednosti tokom većeg dela prve deonice, ali je Bon u završnici stigao do egala za 20:20 nakon prvih 10 minuta igre.

Druga četvrtina protekla je u dominaciji čete Pabla Lasa, i shodno tome Bavarci su na poluvremenu imali dvocifrenu prednost (+11).

U nastavku Bon se trgnuo, potom i stigao do velikog preokreta. Na oko tri minuta pre kraja domaćin je imao osam poena prednosti (72:64), ali je Bajern serijom 11:3 uspeo da izbori produžetak u dramatičnoj završnici.

Ipak, dodatnih pet minuta protekli su u znaku Bona koji je serijom 9-2 stigao do nedostižne prednosti 84:77 i potom priveo meč kraju.

Bajern očekuju obaveze u Evroligi u duplom kolu. Prvi naredni rival je Partizan koji u sredu gostuje u Minhenu.