Nakon eliminacije u na startu plej-ofa, Milvoki Baksi odlučili su prekinu saradnju sa trenerom Majkom Budenholzerom.
Iako je njemu ostalo još dve godine ugovora u kojem bi zaradio 16 miliona dolara, Baksi su procenili da je vreme za rastanak.
“Odluka da se napravi ova promena bila je veoma teška. Bad je pomogao u vođenju tima poslednjih pet sezona, vodio nas do prve titule u poslednjih 50 godina u eri trajnih uspeha. Zahvalno smo mu na kulturi vođenja tima i pobeda koje je stvorio u Milvokiju. Ovo je prilika za nas da se ponovo fokusiramo i gradimo šampionsku sezonu”, izjavio je generalni menadžer kluba Džon Horst.
Šesti put u istoriji NBA se dogodilo da ekipa sa najboljim procentom pobeda u sezoni bude eliminisan od osmog nosioca.
Badenholzru se zamera na vođenju utakmica protiv Majamija, na izgubljene dvocifrene prednosti u četvrtoj i petoj utakmici, na to što nije tražio tajm-aut u finišu pete utakmice…
EKSKLUZIVNO: Poklon za sve čitaoce Meridian Sporta – 2.000 RSD za online klađenje!
Bonus video:


Dorcolac
Stara dobra neproverena metoda,poraz i odmah otkaz aktuelnom treneru…..
Dimaria
Niko nije očekivao ovako rano ispadanje iz PO u naravno zna se ko uvek prvi plati ceh tako da se trener Baksa nije izvukao