Danas je u Los Anđelesu održana konferencija za evropske medije uoči predstojećeg Ol-stara, a glavna tema razgovora novinara sa zamenikom komesara NBA lige Markom Tejtumom i direktorom NBA za Evropu i Bliski istok, Džordžom Ajvazogluom, bila je najavljena NBA liga u Evropi.
Dosad nije bilo ozbiljnijih naznaka da bi noformirano takmičenje moglo da sadrži i srpske timove, ali Ajvazoglu je pojasnio da mogućnost postoji.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
“Dolazim iz Soluna, sa severa Grčke koji nije daleko od Srbije. Znam koliko srpski narod voli košarku i koliko je vrhunskih igrača Srbija dala – i NBA ligi i Evropi. Bio sam na utakmicama Crvene zvezde i Partizana i znam kakva je to atmosfera. Kratak odgovor je – moguće je. Od prvog dana postojaće kvalifikacije i nijedan klub nije isključen. To je jedna od najlepših stvari u našem konceptu – sistem je otvoren za timove koji zasluže svoje mesto“, rekao je Ajvazoglu.
Istakao je i da NBA želi srpske timove.
“Počećemo sa 12 franšiza, a taj broj će se vremenom širiti. Postoje brojni gradovi i klubovi u Evropi koji imaju snažan brend, istoriju, strastvenu navijačku bazu i adekvatne dvorane. To je velika prilika da se podigne nivo sportskog iskustva u Evropi. Gledaćemo sve te parametre. Svakako želimo da srpski klubovi budu deo novog ekosistema“.
Pojavile su se informacije da bi Luka Dončić mogao da bude uključen u projekta stvaranja NBA tima u Rimu.
“Što se tiče Luke Dončića, ne mogu da govorim o njegovom konkretnom angažmanu u nekom klubu, ali smo razgovarali s njim o našem konceptu i on snažno podržava ideju da NBA bude uključena u evropsku ligu. On smatra da je vreme da NBA uradi nešto i bude uključena u dešavanja u Evropi“, istakao je zamenik komesara NBA lige, Mark Tejtum.
On se dotakao i saradnje sa Evroligom i istakao da bi novi izvršni direktor elitnog evropskog takmičenja, Ćus Bueno, mogao da bude ključan.
“Mi dobro poznajemo Čusa; radio je za nas desetak godina. Poželeli smo mu sreću, čestitali smo mu i razgovarali s njim. Mislim da Čus pre svega mora da govori u ime klubova koje predstavlja, ali se nadamo da ćemo zajedno sa FIBA moći da sednemo za sto i nastavimo pozitivan dijalog. Od samog početka smo govorili da želimo da sarađujemo sa Evroligom kako bismo uskladili sve aktere u tom ekosistemu, i to je uvek bio naš cilj. To će i dalje ostati naš cilj, a verujem da, imajući Čusa tamo — nekoga koga dobro poznajemo i ko odlično poznaje evropsku košarku — on može da bude most između nas, FIBA i klubova Evrolige. Nadamo se da ćemo kroz te razgovore pronaći načine za saradnju.“
Franšize nove lige biće povezane ne samo sa FIBA sistemom već i sa NBA, što je Tejtum ponovio.
“Kratkoročno, možemo da zamislimo da NBA timovi dolaze u Evropu i igraju protiv ekipa iz evropske NBA lige na nekom predsezonskom turniru ili slično. Vremenom, moguće je i da šampioni NBA Evropa lige učestvuju u NBA kupu, na primer, kao i da se organizuju dodatna takmičenja tog tipa.“
Bonus video:



mitra
Sve je moguće ako se ima volje i dovoljno para!
andrea
Da li opet drzava da placa licence???
dimitrije
Mi smo zadnji na tom spisku vidjet ćemo šta će bit što se toga tiče ali iskreno čisto sumnjam da će naši timovi biti u toj ligi
stefan
Ako uspiju da uđu u ovu američku Europu mislim da će mnogi da se opere