Promene u NBA – u jednom projektu bila imena Reala i Barselone

Iako Adam Silver, komesar NBA lige, konstantno negira da je proširenje najjačeg takmičenja iza ćoška, postoje indicije da bi mogle da se dogode ozbiljne promene u strukturi takmičenja.

Proširenje je neminovnost, pre svega na 32 kluba. Bord NBA ima pred sobom predlog koji je baš ovih dana aktuelan – s obzirom na neujednačenu snagu dve konferencije, iako je Boston aktuelni šampion, piše As. Ideja je da se ukine klasična podela na Istok i Zapad.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!

Dva glavna kandidata sa američkog kontinenta u slučaju proširenja su Sijetl – kojem nedostaju Supersoniksi – i Las Vegas koji je već prošao neku vrstu testa kroz organizaciju NBA kupa. Meksiko Siti gleda sa distance, a Silver je pominjao odlazak i u treću državu. Ovo su sve ekipe koje bi, geografski, trebalo da budu na Zapadu, tako da bi u slučaju očuvanja konferencija došlo do ozbiljnog tumbanja.

Da bi došlo do ovih promena, potrebno je da 75 odsto članova Borda moraju da glasaju za.

Ali, to nije sve.

Sada je NBA Kup zaživeo u formatu u kakvom se igra od prošle sezone. Međutim, kada je dogovarano kako će sve izgledati, ideja je bila da se ovom formatu takmičenja priključe dva evropska kluba. Real svakako, Barselona po mogućstvu, rekao je novinar Džejk Fišer.

Ali, ponuda je odbijena. Jer, da bi igrali NBA Kup, oni bi morali da napuste svoja takmičenja bez značajne finansijske nadoknade.

Bonus video:

3 Komentara

    Niko neće pristati na to pogotovu ako nemaju korist

    Kako im je palo na pamet da Real i Barselona igraju u NBA ligi? I zašto bi, to bi automatski umanjilo značaj evropskih takmičenja.

    I NBA nema pravo rešenje za košarku, svima su finansije najveći problem

Postavi odgovor