Obradović pred Žalgiris: Čim igramo bolju odbranu dolaze i rezultati

Željko Obradović, trener Partizana, razgovarao je sa novinarima pred odlazak na meč sa Žalgirisom.

Košarkaši Partizana gostuju Žalgirisu u Kaunasu u meču 23. kola Evrolige.

U dosadašnjem delu sezone su crno-beli ostvarili po 11 pobeda i poraza, a evo šta je Željko Obradović imao da kaže pred put u Litvaniju.

“Žalgiris igra mnogo bolje na svom terenu pogotovo se to vidi u procentu šuta koji je za nekih 10 odsto veći kod kuće nego na strani, takođe i broj skokova kako pod njihovim košem tako i pod protivničkim. Oni na pozicijama 2 i 3 imaju dominantne igrače i pokušavaju da igraju na niskom postu, gde je i Šmits odličan uz probleme sa povredama nalaze rešenja na spoljnim pozicijama i plus Ulanovas koji je opasan, a i Lekavičijus koji je brz pokreće ritam, a to su neke bitne stvari o kojima razmišljamo”, rekao je Obradović.

Partizan je prvi meč u Beogradu dobio rezultatom 87:76, a mnogi su bili impresionirani brzinom i pokretljivošću litvanskog tima.

“I za nas i za njih je ovo vrlo važna utakmica, mi smo gledali sve što su igrali u zadnje vreme, gledaćemo ih i večeras protiv Efesa. Oni imaju mnogo preuzimanja, teraju protivnika da gubi loptu, imaju mnogo bolji procenat šuta kod kuće i mnogo su agresivni”, objasnio je trener Partizana.

Da li su njegovi izabranici u usponu forme ili je nešto drugo u pitanju?

“Ja mislim da mi igramo bolju odbranu i tu sve počinje, a i da igramo pametnije u napadu. Ja sam prezadovoljan ovom činjenicom odnosa izgubljenih i ukradenih lopti, pogotovo kako smo igrali u poslednje dve tri utakmice i to je neki put kojim moramo da težimo da idemo znači da osvojene lopte budu nešto što je prepoznatljivo u igri Partizana uz manje izgubljenih pogotovo nepotrebnih kao na startu sezone i da svi učestvuju na skoku što je jako bitan segment igre”, zaključio je Željko Obradović.

BONUS VIDEO:

3 Komentara

    U pravu je Obradovic,veceras protiv Zalgirisa treba da pokazu maksimum i u napadu i odbrani….

    Mora večeras kako odbrana tako i napad da budu na dosta visokom nivu ukoliko misle da dođu do pobede

    Pa odbrana je jako jako bitna pogotovu u ovako važnom takmicenju gde se svaka greska skupo placa … nadam se da ćemo odigrati kao prošli utakmicu i neće biti problrma

Postavi odgovor