Budućnost je živa. Delovalo je da bi posle ispuštene pobede u prvom meču mogla psihološki da klone, što se negde i osećalo u igri Podgoričana u drugoj četvrtini drugog susreta, ali sastav Andreja Žakelja je pokazao kvalitet i pobednički karakter.
Plavo-bela furija je progutala Partizan u drugom poluvremenu, posebno u trećem kvartalu i poravnala rezultat u finalnoj seriji. Preskočila je psihološke prepreke i pokazala da trijumfi iz ligaškog dela sezone nad crno-belima nisu slučajnost.
Junak iz senke bio je iskusni Alen Omić. Možda zvuči kao preterivanje, ali zaista je iskusni slovenački centar zaigrao kao u transu. U očima mu se videlo da je gladan i fokusiran. Hvatao je lopte pod obručima, popravljao promašaje saigrača, bio engima za centre crno-belih dok je bio na parketu.
Dobro mu je Žakelj dozirao minutažu, bacao ga u vatru u pravim trenucima, a okončao je susret sa 15 poena, za 17 i po minuta.
“Cela ekipa je važna, veoma bitna pobeda, ali idemo dalje. U Beograd idemo da vratimo brejk, moramo ostati na zemlji. Da se dobro spremimo. Biće teško u Areni. Partizan je evroligaš, njima ne treba puno da preokrenu. Mi ćemo se boriti do kraja“, rekao je Omić posle susreta, prenosi RTCG.
Imala je Budućnost Partizan u šaci i u prvom susretu, ali je poklekla pod naletom Sterlinga Brauna i Tajrika Džonsa, ispustila osam poena viška za 45 sekundi i onda nestala u produžetku.
“Utakmica traje 40 minuta, moramo biti mentalno jaki. Verujemo u čudo. Trebali smo da dobijemo i prvu utakmicu, ali to je košarka. Kada je ovakva atmosfera zaboraviš na umor i povrede“, dodao je bivši centar Crvene zvezde.
Veliku razliku je napravio i Mekinli Rajt. Pre svega jer u prvom susretu nije mogao da doprinese. Povreda iz majstorice protiv Crvene zvezde, koju je zaradio nakon postizanja pobedonosnog koša, još je bila sveža. Zato je u revanšu stisnuo zube, postigao nekoliko veoma bitnih koševa i za nepunih 25 minuta brojao do 14, uz četiri asistencije – i bez ijedne izgubljene lopte.
“Nisam mogao da pomognem prekjuče, ali danas sam bio mnogo bolji. Uz ovakvu publiku sve je lakše. Sada imam tri dana se oporavim“.
A iz drugog plana je odličan posao za tim iz Podgorice u drugom meču odradio i bivši košarkaš Partizana, Đorđije Jovanović. Nada se da bi njegov tim mogao u Beogradu nastavio gde je stao u Podgorici, pa da pred crno-belim tribinama Arene podigne trofej.
“Posle poraza u prvom meču našli smo ekstra motivaciju. Skupili smo se kao ekipa, to je bio jedini izlaz. Znali smo da će napad proraditi. Kad smo u 3. četvrtini stegli defanzivu, sve je došlo na svoje. Ne bih sebe isticao, moje je sve da dam sve od sebe. Idemo u Beograd da probamo i obe da dobijemo.“
Jogi Ferel je priznao da nije bilo lako posle poraza na startu finalne serije, ali pokazali su američki plejmejker i njegovi saigrači ozbiljan karakter.
“Teško nam je bilo nakon prvog meča. Dali smo sve od sebe da se iskupimo. Sada se gleda samo napred“, zaključio je Ferel posle pobede za 1-1, pred put u glavni grad Srbije.
Podsetimo da Budućnost i dalje vodi u međusobnim duelima sa Partizanom ove sezone (3-1), kao i da je već osetila slast pobede u Beogradskoj areni. Sve to, zaključno sa optimističnim izjavama izabranika Andreja Žakelja, treba da posluži kao upozorenje za crno-bele, koji uprkos svemu, drže sve u svojim rukama.
Bonus video:



Goran Munic
Jovanovic bas ima samopouzdanja za Arenu
andrija.djulovic
Zato se i nadaju šansi da pobede Partizan u Beogradu jer su to ove sezone već jednom učinili, znači šanse postoje samo ih treba iznenaditi na njihovom terenu.
jelenamilosevic540
Steta sto nece igrati evroligu,napravili su ozbiljan tim nema sta