Svi u Partizanu su znali da neće postajati lakše. Da se, čak i kada u jednom trenutku prekinu taj loš niz, put pred njima neće tek tako otvoriti.
Crno-beli jesu prekinuli tu seriju od šest poraza u Evroligi. Uradili su to u utakmici većoj od svih prethodnih koje su igrali. Večitog rivala su sasvim nadigrali pred njegovim navijačima. Što jeste bila ogromna injekcija samopouzdanja.
Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!
Ali…
Nikakve euforije nema. Nema ni razloga da bude. Dovoljno su iskusni svi u Humskoj i znaju da koliko god da je to bila velika utakmica i još veća pobeda, samo je jedna od mnogih koje su potrebne crno-belima u periodu pred njima.
Zato je za njih i dobro što je posle derbija došla pauza. Što su crno-beli prvi put od početka sezone dobili nekoliko dana odmora. Da predahnu i zaborave tu pobedu, tu emotivnu eksploziju koju je među njima, ali i njihovim navijačima, izazvao taj trijumf. Jer, to je samo jedan od mnogih neophodnih Partizanu da uhvati korak sa sredinom tabele.
Posebno u periodu koji sledi, a kada će češće biti u Beogradu. Od sedam utakmica koje će do kraja godine igrati u Evroligi, Partizan će samo dva puta gostovati – Albi 12. decembra i Efesu 20. decembra, dok će naredna tri meča igrati pred svojim navijačima. Ali, kakva tri!
Prvi, večeras (20,30) protiv Olimpijakosa.
Protiv tima koji je i pre nego što je sezona počela viđen na fajnal-foru, koji je okupio neke od najboljih igrača Evrope. Po dvojicu na svakoj poziciji. Toliko da njegov trener ne strepi čak i kada postoji mogućnost da neće moći da računa na celu petorku – kako je u prvom trenutku predstavljena kadrovska situacija Olimpijakosa.
Posle svega, Pirejcima ne nedostaju petorica, već „samo“ dvojica – Vezenkov i Mozes, treći – Furnije, neizvestan je! Četvrti – Dorsi, vratio se posle deset dana pauze i pitanje je koliko je spreman.
Sve to ne znači i lakši posao za Partizan. Niti su u pripremi meča crno-beli o tome razmišljali.
„Imaju toliko dubok roster da, ako im nedostaje jedan ili dvojica igrača, to skoro i da se ne oseća“, podvukao je i Željko Obradović, trener crno-belih.
Obradoviću i njegovim momcima bitnije je nešto drugo. Recimo – da protiv atinskih crveno-belih ponove partiju kakvu su nedavno pružili protiv beogradskih. Pre svega u smislu koncentracije. Što je pričajući o Olimpijakosu naglasio i Ajeza Majk.
„To jeste recept. Kako smo kontrolisali loptu protiv Zvezde. Imali smo samo sedam izgubljenih lopti“, podsetio je momak koji je u večitom derbiju bio pravi iks faktor Partizana.
Ako se već priča o izgubljenim loptama, podsećanje – prvo poluvreme večitog derbija crno-beli su završili bez ijedne greške. Toliko su bili koncentrisani.
I ne samo u napadu. U odbrani su bili sveprisutni. Što je primetio i Jorgos Barcokas pripremajući se za večerašnji meč…
„Stalno su vršili pritisak na napadače protivnika. Čak i igrači koji nisu elitni defanzivci, veoma su se trudili. Što je svakako uticaj Željka Obradovića“, povukao je trener Olimpijakosa. On i njegov stručni štab očigledno su se više bavili Partizanovom partijom u derbiju, nego u nekim ranijim utakmicama.
U tom delu priče, trener Olimpijakosa je dao i zanimljivu opasku…
„Ponekad nije do sastava tima, do imena igrača, već do kluba u kome igraju“, rekao je Barcokas.
U Partizanovoj svlačionici stoji poruka, kao stalno podsećanje u kakvom klubu igraju…
Posle svega – večiti derbi jeste pokazao koliko može da bude dobar ovaj tim Partizana. Pod uslovom da je koncentrisan, da energiju kanališe na pravi način, da ne srlja, da „ne diže nogu sa gasa“. Da izdrži do kraja.
„To nam je bila Ahilova peta do tada. Samo je bilo važno da ne posustajemo do kraja, da spojimo 40 minuta dobre igre“, naglasio je i Karlik Džons.
I još nešto su naglasili – dopao im se taj osećaj posle pobede. Za taj osećaj će igrati u svakom narednom meču. A za to je potrebno takvih – jednako dobrih – 40 minuta. I večeras, protiv tog super-tima iz Pireja. Ali i u svakom sledećem meču.
Bonus video:



Goran Munic
Ulazi Partizana sada u seriju, dobili su Zvezdu a sada će i Olimpijakos
Petar Markovic
Olakšavajuća okolnost im je što su domaćini