Trener Barselone Ćavi Paskval obratio se medijima nakon poraza od Monaka u poslednjem meču plej-ina Evrolige, koji je Katalonce prvi put od sezone 2017/18 ostavio bez plej-ofa elitnog takmičenja.
Povratnik na klupu Blaugrane je priznao da je utakmica praktično bila rešena već na startu.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
“Želeo bih da čestitam Monaku na pobedi. Za nas je ovo bila utakmica koja je rešena u prvoj četvrtini. Nismo igrali dobro, počeli smo veoma loše, a Satoranski se povredio. Zaledili smo se, bili smo paralizovani. U drugom poluvremenu smo bili drugačiji tim, vratili smo se i imali šanse da pobedimo, ali smo propustili neke prilike i posle trojke Blossomgamea utakmica je bila gotova.“
Paskval je istakao nedostatak kontinuiteta kao stalni problem, naročito u prvom poluvremenu u kojem Barselona nije bila konkurentna.
“Uvek nam je nešto nedostajalo. Igra tima u drugom poluvremenu bila je drugačija, ali u prvom nam je nedostajala i fizička i mentalna snaga da pariramo. Kada se Satoranski povredio, ponovo smo izgubili pravac. U drugom poluvremenu smo uspeli da se vratimo u meč drugačijom igrom, uz Darija Brizuelu i Huanija Markosa, ali nije bilo dovoljno.“
Povreda češkog plejmejkera bila je i emotivna i taktička prekretnica.
“Satoranski ima problema sa leđima. Dali smo mu injekcije, pokušao je, ali nije mogao da nastavi. Bilo je teško da se emotivno vratimo u utakmicu; nismo uspeli do poluvremena, a tada je već bilo kasno.“
Osim same utakmice, trener se osvrnuo i na neujednačenu sezonu, obeleženu povredama i oscilacijama:
“Mnogo toga nam se desilo. Propustili smo dve ili tri pobede koje smo morali da uzmemo. Stalno smo jurili rezultat, morali smo više puta da se prilagođavamo. Tim je često bio pogođen povredama. Ušli smo u završnicu sa šansom da pobedimo u Kaunasu, ali smo tada izgubili Satoranskog i to nas je poremetilo u naredne tri utakmice. Pobede protiv Bajerna i Crvene zvezde su došle, ali se danas ponovilo isto i to nije bilo dovoljno.“
Bez mnogo vremena za oporavak, Barselona mora da se okrene domaćem prvenstvu, gde je čeka borba u Liga Endesa.
“Već u nedelju ujutru igramo sledeći meč. Samo 36 sati posle ovog razočaranja neće biti lako, ali moramo da se oporavimo i idemo dalje. Ostalo je još sedam utakmica u ligi i moramo da završimo na najboljoj mogućoj poziciji, iako neće biti lako,” zaključio je Paskval.
Bonus video:


