Pokuševski o 17 krugova i Partizanovom prolaznom vremenu: Znamo vrlo dobro - do nas je... Protiv Zvezde da pokažemo karakter

Tačno na pola trke, prolazno vreme Partizana kaže: 7-10. Odvozano je 17 krugova i ima isto do linije cilja. Trenutno ispred sebe Parni valjak ima 13 evroligaških bolida koje voze po nikada zanimljivijoj evroligaškoj stazi. Prethodne noći u poslednjem trenutku Efes je pobegao crno-belima, pa su posle osam vezanih pobeda – doživeli tri neuspeha, od kojih dva ove nedelje. Dupli program nimalo nije prijao povredama iskrojenoj ekipi Željka Obradovića. Dobra strana poraza od turskog velikana je činjenica da je Aleksej Pokuševski odigrao partiju na visokom nivou.

U Istanbulu je potpisao lični rekrod po brojku blokada. Imao ih je šest, a samo su šestorica igrača su od 2000 godine imala više rampi od igrača Partizana. Ali nije samo imao odbrambeni specijalitet, podelio je čak pet lotpi, što mu do sada u Evroligi nikada nije pošlo za rukom. Ipak, nije mogao da spreči poraz Partizana od Efesa, koji je prelomio utakmicu u poslednjoj četvrtini.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!

“Pogodili su mnogo šuteva u na kraju. Mi nismo dobro koristili faulove i to je negde odlučilo utakmicu. Takođe, u napadu nismo donosili kvalitetne odluke i zato smo izgubili”, rekao je Pokuševski za Meridian sport.

Nije želeo da izostanak Vanje Marinkovića, Ifea Lundberga i Frenka Nilikine bude alibi za loše veče u Istanbulu.

“Sigurno da je uticalo, ali sam uveren da nije glavni faktor našeg poraza”.

Nedelja pred derbi u ABA ligi nije imala scenario kakav su priželjkivali crno-beli. Dve utakmice i isto toliko poraza.

Nije prošla kako smo želeli, pogotovo utakmica protiv Efesa, koju smo odigrali zaista dobro prvih 30-tak minuta… Ostaje žal što smo izgubili. Nama ostaje da pogledamo meč i vidimo gde možemo da napredujemo, ali svakako znamo da smo dobar posao uradili u prvih 30 minuta”.

Nije želeo previše o svojoj partiji.

“Osećao sam se dobro na terenu. Donosim odluke na terenu za koje smatram da su dobre u datom trenutku”.

Rezime prve polovine evroligaške sezone iz vizure Pokuševskog ima samo jednog krivca – ekipu Partizana. Zato se nada da će izvući pouke i drugi deo sezone odigrati kao što zaista mogu.

“Imamo mnogo izgubljenih utakmica za koje smo mi krivi. U jednu ruku je žao, ali sa druge strane znamo vrlo dobro da je do nas”.

Vremena za tugovanje nema, jer idu na megdan večitom rivalu, koji će iza sebe imati 20.000 razloga da se osveti za poraz u Evroligi. Partizan ni pred prvi duel sa Zvezdom nije bio u sjajnom momentumu, pa je uspeo da izađe kao pobednik. Nada se mladi košarkaš da će ponedeljak doneti reprizu.

“Očekujem da uradimo isto – da odemo i pokažemo karakter, tačnije da pobedimo utakmicu”.

Glava je i dalje bila u Efesu, kao i verovatno prethodne noći, a novi dan donosi pripremu i za večiti derbi.

“Ne znam. Stvarno nemam pojma u ovom trentuku. Pogledaćemo njihove poslednje utakmice. Oni su isto izgubili u Istanbulu, tako da sam uveren da će za oba tima biti važna utakmica”, zaključio je Pokuševski za Meridian sport.

Bonus video:

4 Komentara

    Isključivo je do njih, kako rade tako zarade

    Ako neko nije relevantan da komentariše to je on , nazalost nista nije pokazao ove seone u partizanu

    Nikako mi nije jasno,doduse ne poznajem tu psiholosku kategoriju,ali stalno se pominje da neki tim ima karakter i da treba da ga pokaze.Poznato mi je da postoje odredjene karakterne osobine,a sta je karakter sam za sebe treba me poduciti!!!!

    Poku mora mnogo bolje da igra, od njega se očekuje da bude jedan od lidera tima

Postavi odgovor