Šarunas Jasikevičus, trener Fenerbahčea, rekao je pre početka meča da je Partizan jedna od najboljih ekipa Evrolige. Rekao je Litvanac to i iznenadio, jer je ipak govorio o timu koji se nalazi pri dnu tabele. Ali, Šaras je dobio baš ono što je rekao. Možda ne jednu od najboljih ekipa lige, ali ekipu koja je u odličnoj formi.
Možda ne da pobedi aktuelnog šampiona Evrope, ali da igra utakmicu na jednu loptu, svakako. Nije Istanbul, niti ispunjena arena Fenerbahčea, mesto gde se traže izgubljene pobede. Ali bila je šansa.
Bila je i kad je Dilan Osetkovski pogodio koš uz faul, 26 sekundi pre kraja, za minus jedan (75:74). Bila je da THT (Tejlen Horton Taker) nije postigao oba slobodna bacanja. Da isto nije uradio i Tarik Biberović nakon što je Karlik Džons bio nepogrešiv. Da isto nije uradio Tarik Biberović nakon što je Karlik Džons bio nepogrešiv (nije greška, isto se ponovilo na obe strane).
I da Karlikov pokušaj uz zvuk sirene nije bio kratak.
Fenerbahče – Partizan 81:78 (20:20, 15:19, 22:17, 24:22)
Fenerbahče: Bekot, Birsen, Boldvin 17, Vilbekin, Horton Taker 29 (10-8 za dva, 2-2 trojke, 10-7 penali), Mahmutolu, Boston 3, Biberović 13, Bitim, Jantunen 4, Kolson 10 (8 sk), Birč 5.
Partizan: Džons 17 (7-7 penali, 4 as), Milton 4, Vašington 15 (5-1 trojke, 5 sk), Osetkovski 6, Pokuševski, Braun 7, Radanov, Bonga 5, Lakić, Džekiri 4, Fernando 18 (9 sk), Kalates 2 (7 as).
Ne zna se šta je za Partizan bilo značajnije u Istanbulu. To što je igrao konkretno i još jednom pokazao da je u ovom trenutku – mnogo kasnije nego što je trebalo – u odličnoj formi, jednako dobroj kao najbolji timovi Evrolige, ili to što su se na parket vratili Karlik Džons i Šejk Milton, zajedno sa Dilanom Osetkovskim. U svakom slučaju, sve je delovalo baš onako kako treba (zapravo – bićemo opet dosadni – kako je trebalo odavno).
Startna petorka sa Kalatesom, Braunom, Bongom, Osetkovskim i Fernandom je iznela prethodni period, tako da Đoan Penjaroja nije želeo da menja tim koji je pobedio Hapoel, Bajern i Panatinaikos, a tesno izgubio od Milana, Makabija i Reala.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
I počelo je odlično, pre svega u odbrani. Na semaforu je pisalo 8:3 kao pokazatelj kako Partizan može da igra u defanzivi. A onda, kada se Fenerbahče – kako i dolikuje šampionu Evrolige – razgoropadio, ušli su napadači. Dvejn Vašington pre svih, ali i Džons. Momentalno je pokazao koliko znači crno-belima. Koliko je nedostajao i Željku Obradoviću i celom timu.
Partizan je odgovorio i od kraja prve četvrtine bio bolji rival. Malo, ali bolji. I sve je u igri Penjarojinog tima dovoljno dobro funkcionisalo. Osetkovski je nudio strpljenje, a povratnik Milton malo više čvrstine i agresivnosti. Čisto da se i on podseti kako je dobar osećaj igrati egal sa najboljima.
Imao je u 14. minutu i sedam poena prednosti gost, posle briljantne akcije koju je Braun završio jakim zakucavanjem, ali i Fener ne bi bio to što jeste da nije reagovao. Na poluvremenu, crno-beli su imali četiri poena viška. Bio je potpuno ravnopravan i kada je protivnik kretao u nalete. Nije padao. To je sigurno bila najveća razlika u odnosu na prethodne “Partizane”.
Izvinjenje… Najveća razlika je bilo ono što se dešavalo u trećoj četvrtini. Ona toliko puta kobna treća četvrtina ovoga puta je bila samo nastavak dobrog prvog poluvremena. Fernando je igrao dobro u reketima, odbrana je bila izvanredna… Sve do jednog kiksa i otvorene trojke do tog momenta neprimetnog Tarika Biberovića. Fenerbahče je poveo 46:45 posle mnogo vremena.
E, tu na scenu dolazi “težina” Karlika Džonsa. Prodor kroz iglene uši i opet je sve egal. Onda i lud koš uz faul… Klasična “Vratio sam se” poruka.
Sličnu poruku poslao je i Milton, odbranom i sa dva penala, za povratak vođstva. Ali, Šejku je sviran i faul na “šutu” za tri poena Boldvina. Zbog toga je Fenerbahče dobio treću deonicu i otišao sa pola koša prednosti u poslednju četvrtinu.
Drama. Koju je Partizan pre meča sigurno želeo. Koju Fener sigurno nije hteo.
Tejlen Horton Taker ništa nije olakšavao crno-belima. Nije ni Vašington domaćinu, svojim ludim koševima. Ali, ovu bitku je dobio THT. Eksplozivan prodor za plus četiri Fenerbahčea. Prvi put još od prve četvrtine, prvak je bio na dva poseda viška.
Partizan je počeo sa fazama dekoncentracije. U napadu i odbrani. Počele su individualne akcije protiv odličnih defanzivaca ne prolaze. Zato je Fener poveo 66:60, a crno-beli ostali bez rešenja. Dugo. Sve dok Osetkovski nije pogodio trojku iz ćoška, a Vašington uradio ono svoje, što mnogo puta nije bilo sjajno, ali je sada bilo delotvorno.
Partizan je prišao na 66:65, bio je 36. minut, a Jasikevičus je zvao tajm-aut. Manje minut kasnije, Vašington je opet odgovorio… Ali i pogrešio. Horton Taker – trojka, za plus četiri, tri minuta pre kraja.
Bonga je odgovorio napadom (71:69), ceo tim odbranom, ali je sada Osetkovski promašio trojku. Tačno 69 sekundi pre kraja Boldvinov šut se ušunjao u koš, ali imalo je još da se igra. Karlik je smanjio na minus dva, Biberović povećao na plus četiri…
A onda Osetkovski uz faul dao koš, 26 sekundi pre kraja. Ubacio je i penal – 75:74.
Ali, Horton-Taker je odlučio da ubaci oba penala i kruniše fantastičnu utakmicu.
Bonus video:



mia
Taker je najbolji plej Eal, kakav samo ulaz ima to je prosto neverovatno
vanja
Horton Taker je nezaustavljiv ove sezone, neverovatno kako su pogodili sa pojačanjem Turci