Saša Obradović je mogao da bude ponosan na tri četvrtine. Sve je išlo kako treba, a onda je Panatinaikos uspeo da okrene situaciju u svoju korist i dođe do pobede. Zato je treneru Zvezde bilo posebno krivo, jer je ekipa sa Malog Kalemegdana bila nadomak najvećeg skalpa u sezoni.
“Najpre, čestitke Panatinaikosu, zaslužili su pobedu. S druge strane, mislim da smo sami sebe pobedili – žurili smo, posebno u poslednjoj četvrtini. Imali smo dobar ritam igre i kontrolu, ali smo izgubili strpljenje i poklanjali lake poene protivniku. Nažalost, imali smo dobru priliku, jer zaista mislim da smo tri četvrtine igrali odličnu košarku. Sada moramo da se okrenemo narednoj utakmici”, rekao je Obradović.
Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!
Postavlja se pitanje šta se desilo u poslednjoj deonici.
“Ja ne mogu da to nazovem iskustvom, ali verovatno i tu pripada. Ako ne uspeš i nemaš kapacitet da promeniš ritam utakmice, odnosno igraš u nekom drugom ritmu – to je vrlo teško ako želiš da sanjaš veliko. Mi smo pokazali prvi put ovo. Pričaćemo o tome. Strpljenje… Ono što smo radili dobro do poslednje deonice, promašili smo jednstavne stvari, ušli u paniku i definitivno da je ritam utakmice trebalo da bude drugačije”.
Na pitanje da li je ovo trenerov ili poraz igrača, odgovorio je otresito.
“Ne razumem pitanje. Svačija je greška. I trenerova je greška naravno”.
Panatinaikos je dokazao snagu i kvalitet.
“Ovo je ekipa koja sigurno zaslužuje da bude u plej-ofu, a i više. A i mi smo pokazali da smo kvalitet, ali je falilo koncentracije”.
Ipak, delovalo je da ekipa Zvezde ide prema pobedi.
“Svi smo očekivali da ćemo pobediti, pogotovo posle tri četvrtine gde smo igrali dobro i strpljivo i gde smo u poslednjoj četvrtini izgubili igru koju nam je donosila rezultat. Otvorili smo im neke stvari… Najviše mi je smetao ritam igre”.
Ko su vođe Crvene zvezde?
“Ja mislim da svi probali da naprave razliku, a mislim da ovaj tim nema jednog i ne treba da ima jednog vođu, da to treba da krasi svaku ekipu koja ima velike ciljeve. Svako u svoje vreme treba da bude vođa i napravi razliku. Neko odbrambeno, nego napadački i u tome se ogleda veličina tima. ili hemija, pogotovo u poslednjoj četvrtini, gde smo imali poene u kontranapadu, a sada to nismo dali”.
Hasijel Rivero se vratio i odigrao odličan meč.
“Dobro je otvorio utakmicu. Još se vidi da mu fali. I prezentnost u reketu i sigurno je to što nam je trebalo”.
Bonus video:



natasa
Sve ovo o cemu prica,sko mu je poznato treba da uklanja pre utakmice…
kristijan
Nikad nećemo očigledno naučiti lekciju iz ovakvih utakmica pošto je ovo već po ko zna koji put da mi padamo na iste greške
teodor
Lepo sam ja rekao čim utakmica u ulazi u neku dramu i neizvesnost mi tu gubimo konce i krenemo da srljamo to nas je i koštalo