Nikola Topić je zbog povrede preskočio prvu sezonu u NBA i u predstojećoj će praktično biti ruki.
Uoči početka trening kampa sa Oklahomom govorio je o brojnim temama, a osvrnuo se i na iskustva iz Letnje lige od pre nekoliko meseci.
Meridian sport ti daje BONUS DOBRODOŠLICE – do 6.500 RSD i dva dana igre bez depozita!
Ostavio je odličan utisak, posebno u tandemu sa Ej Džej Mičelom, konstatovali su voditelji emisije posvećene Medija deju NBA šampiona.
“Bilo je sjajno ponovo biti na terenu, igrati igru koju volim. Bilo je čudno na početku, šta da radim, da li da jedem, da spavam, da odmorim… Vremenom je bilo sve bolje i biće sve bolje. Imamo sjajan tim i saigrače, Ej Džej je sjajan i bilo je lako igrati sa njim”, rekao je Topić.
Tokom Letnje lige je imao prilike da oseti šta ga čeka u najjačoj konkurenciji na svetu.
“To što sam morao da ojačam. Fizikalnost je na visokom nivou. Ojačao sam već, ali mogu uvek da budem snažniji”
Iako nije igrao, bio je deo tima koji se popeo na NBA tron. Uvek bio tu uz saigrače, bodrio ih tokom utakmica, trudio se da ostane pozitivan iako je verovatno goreo od želje da istrči na parket.
“Trudio sam se da ostanem pozitivan tokom čitavog procesa, može biti da je to plejmejker u meni. Tako idem kroz život, trudim se da budem pozitivan, izvučem najbolje iz svih oko sebe”.
Otkrio je i da je dobio novi nadimak – Topočiko. Ipak, više mu se dopada stari.
“To je gazirana voda, zar ne? Nisam je probao, ali naš trener Čip Ingland mi je dao taj nadimak, jer izgleda mu se svidelo, ali svi ostali me zovu Top. To je u redu”
Obrazložio je i šta navijači Oklahome mogu da očekuju od njega, s ozbirom da su ga u akciji videli na tek nekoliko utakmica tokom minulog leta.
“Rekao bih da sam timski igrač, takmičarski nastrojen i trudim se da svi oko mene budu bolji”.
Imao je u Letnjoj ligi zapažene partije, pokazao da poseduje sjajan pas, da se ne boji velikih šuteva, ali i da poseduje visok košarkaški IQ, kako analitičari i eksperti često vole da kažu.
“Srećan sam kako se stvari odvijaju trenutno. Uzbuđen sam zbog treninga kampa i utakmica. Stvari će dolaziti prirodno i verujem da će sve biti bolje kako budem igrao i kako bude prolazilo vreme”.
Ispričao je i kako mu je bilo tokom prethodne sezone, kako se osećao što nije mogao da igra i ko mu je u čitavom tom procesu bio najveća podrška.
“Porodica i prijatelji, tu su uvek bili za mene. Kada imate nekoga sa kim možete uvek da pričate, to je uvek dobro. Bilo je dosadno samo sedeti, ali bilo je lepo iskustvo osvojiti titulu, biti deo tima i učiti od najboljih, ali biće još bolje ako budem dobio priliku da igram”, zaključio je Nikola Topić.
Bonus video:


