Vanja Marinković i „sledeće pitanje“ na temu odlaska Džonsa: Atmosfera je uvek bila dobra…

Vanja Marinković je kao kapiten Partizana seo pred medije u trofejnoj sali stadiona u Humskoj. Čovek koji je i sam podigao nekoliko od tih pehara koji su se nalazili njemu iza leđa dok je najavljivao utakmice sa Monakom i Barselonom, dobro zna koliko je težak period u kom žive crno-beli. I koliko im je potrebno da malo prodišu.

Meridian sport ti donosi NOVI BONUS DOBRODOŠLICE – do 26.000 DINARA uz dva dana igre bez depozita!

Srpski reprezentativac isto tako zna i da dva moćna tima sa šampionskim ambicijama nisu savršeni rivali za vađenje fleka, ali Partizan nema mnogo izbora. Čak i na takvim terenima mora da napada bolje sutra.

„Idemo tamo u ne baš sjajnom trenutku za nas. Ali, takav je raspored. Moramo da igramo što bolje iz meča u meč. Poslednji je bio znatno bolji nego svi oni protiv Makabija, Virtusa i Žalgirisa. To je neki put kojim bismo morali da idemo. Nije još idealno, ali takvo je trenutno stanje. Nadam se da će ići na bolje. Mora da ide“, rekao je Marinković.

Šuter crno-belih je najavio dve velike borbe za pobede protiv Monaka i Barselone.

„Imaćemo dva mnogo teška meča. Biće malo više vremena za pripremu meča sa Barselonom, jer igramo tri dana posle Monaka. Trudićemo se da ostvarimo minimum jednu pobedu.“

Upitan kakva je atmosfera u svlačionici i kako će na sve uticati odlazak Tajrika Džonsa, ali i dobra partija u prošlom kolu u Valensiji i pobeda u Čačku protiv Borca, Vanja je prokomentarisao:

„Atmosfera je uvek bila dobra, to se nikad nije dovodilo u pitanje. U Španiji smo igrali dobar meč 35 minuta. Borac nije pravo merilo za predstojeće dve utakmice.“

A što se tiče Džonsa…

“Sledeće pitanje.”

Šta je to što je promenilo Partizan od meča sa Makabijem i debakla u Areni, do utakmice sa Valensijom, prvoplasiranim timom Evrolige?

„Penjaroja je došao samo dva dana pred meč sa Makabijem. Za Valensiju je imao više vremena, da se spremimo, da se ostali igrači upoznaju sa njegovim sistemom. Znamo kako i šta treba da igramo. Stvarno je ekipa bolje izgledala, iako nismo dobili taj meč. Bar malo bolje“, dodao je Marinković.

Bonus video:

0 Komentar

    Nije najbolji trenutak za Partizan ali ako svi budu imali ovako pozitivan pogled na tim kao Marinković mislim da imaju šanse da opstanu.

    Bravo Marinkovicu,uspeli ste sa ovakvom,uvek dobrom atmosferom da budete ubedljivo zadnji na tabeli Evro lige,a sta bi bilo da vam atmosfera nije bila dobra…

    Dokle god si me oslobode ovakvih igrača klub nikad neće napredovati niti biti ma samo vrh kakav bre Vanja Marinković

Postavi odgovor