Janja Garnbret (25) iz Slovenije osvojila je danas zlatnu medalju u sportskom penjanju u kombinovanoj disciplini “boulder i lead” na Olimpijskim igrama u Parizu.
Garnbert je u finalu osvojila 168,5 bodova, 84,4 u “boulderu”, a 84,1 u “leadu”. Srebro je sa 156,0 bodova (84,0 i 72,0) osvojila Amerikanka Bruk Rabutu (23), a bronzu Austrijanka Džesika Pilz (27) sa 147,4 bodova (59,3 i 88,1).
Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!
Garnbret je već godinama najbolja penjačica na svetu, uz dva zlata na Olimpijskim igrama medalja ima i osam titula svetske prvakinje.
Ovo je treća medalja za Sloveniju u Parizu, nakon zlata Andreje Leški u džudou i srebra Tonija Vodišeka u jedrenju.
U “boulderu” se sportisti penju na veštački zid visine 4,5 megtra bez užadi, a ograničenim vremenom i u samo jenom pokušaju.
U takmičenju “lead”, penju se što više mogu na veštački zid viši od 15 metara za najviše šest minuta, a da nisu unapred videli rutu. Rute su tokom takmičenja sve složenije i teže.
BONUS VIDEO:



Boza Stefanovic
Nebitni sportovi koji ne donose gledanost i uživanje, ali nacionalna penzija je tu
kluka4002
Nekaaa uzeli i oni zlato ovo je disciplina gde se svakako ocekivala medalja za njih