Suspenzija na četiri godine: Bivši evropski šampion koristio doping

Bivši evropski šampion u skoku u vis ruski atletičar Aleksandar Šustov suspendovan je na četiri godine zbog dopinga.

Sud za sportsku arbitražu (CAS) saopštio je da je Šustov suspendovan zbog korišćenja ili upotrebu zabranjene supstance ili metoda, bez velikih detalja.

Šustov je osvojio zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu 2010. godine.

Atletski savez Rusije saopštio je da se brišu njegovi rezultati između 2013. i 2017. godine. On je zadržao zlatnu medalju, ali je retroaktivno diskvalifikovan sa Svetskog prvenstva u Moskvi 2013. godine, gde je zauzeo sedmo mesto.

Šustov se nije takmičio od 2016. godine, prema podacima Svetske atletike.

POTEZ O KOM SE PRIČA Južnokorejska odbojkašica oduševila svet!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Pre 19 godina Atletiko je lansirao Toresa!

9 Komentara

    Ko zna koliko jos sportista koristi taj doping

    Konstantno nalaze ruske sportiste a ameri svuda učestvuju bez podvrgavanja doping testu jer njihova vlada garantuje da se oni ne dopinguju. Tako da je sve ovo smešno.

    I treba da se suspenduje, ali ipak nije mi jasno kako nikad ni jedan sportista iz amerike nije kaznjen ili suspendovan zbog dopinga.

    pa suspendovan je zato sto je Rus,to je klasika i nastavlja se teror nad njima,ajmo nekog Amerikanca da navataju,a da oni su svi cisti

    Svi su oni na necemu, pitanje samo koga nahvataju

    To je kod ruskih sportista izgleda kao dobar dan..znaci stalno neki problem sa rusima.

    Kad bi se to tako gledalo mnogi bi bili suspendovani

    Pa mogli su još koju godinu čekati… Zna li neko zašto se toliko čeka na suspendovanje ZBOG DOPINGA?

Postavi odgovor