LEGENDA FORMULE 1: Šumaher i Sena nisu najbolji u istoriji, već je to...

Ko je najbolji vozač u istoriji Formule 1? Pitanje je na koje će svako dati različit odgovor, to je sigurno – sve zavisi od ukusa.

Za većinu je to Mihael Šumaher, koji je osvojio rekordnih sedam titula.

Kolege vozači svoj glas dale su Ajrtonu Seni, zbog njegovog beskompromisnog karaktera i pobedničkog mentaliteta.

Brazilac je tri puta bio prvak, a ko zna dokle bi dogurao da nije poginuo u San Marinu 1994. godine.

Za bivšeg vlasnika Formule 1 Edija Džordana nijedan od ove dvojice nije najveći svih vremena.

– Bez sumnje, Mihael je imao neverovatan talenat. Međutim, nije bio timski igrač. Edi Irvin, Rubens Baričelo ili bilo ko drugi morao je da bude broj dva i uvek da potpiše da je iza Šumahera. Mihael je bio zaista neverovatan vozač, veliki talenat, ali to je bio i Ajrton Sena. Ipak, moj odgovor uvek će biti Alan Prost – izjavio je Džordan.

Prost u karijeri ima četiri titule šampiona F1, ali većina je saglasna u činjenici da je vozio u najsjajnijem razdoblju ovog takmičenja.

S druge strane, Šumaher nije imao toliko dobrih konkurenata… Sve u svemu, priča bez kraja.

ROS BRON OTKRIO: Evo kojom trkom bi mogla da počne Formula 1

OBAVEZNO POGLEDAJTE Fudbalski kutak iz karantina: EURO 1976. u Beogradu, klizanje Juge posle 2:0 protiv Nemaca i rađanje „panenke“!

39 Komentara

    Kao sto prethodnik rece Sumaher je sinonom za formulu

    Pa dobro svako ima nekog svog favorita…. Sumaher je bio i ostace sinonim za Formulu!

    Jako glup komentar da Šumaher nije imao jaku konkurenciju, i tada su svi bili fenomenalni samo je on jednostavno bio najbolji.

    Prva asocijacija na formulu mi je Sumaher ,od malena slušam njegovo ime i zavoleo sam ga !

    Opaaa,bravo za Meridian. Presli smo sa Ronaldo vs Messi na Sumaher vs Sena

    Po mom misljenju, Sena je sinonim da Formulu 1, uz duzno postovanje Sumaheru…

    Ipak je sumaher br 1 nema tu neke dileme, osim ko ga ne voli..

    Pa razumljivo je da barikelo bude drugi ako jenu gimuysa Sumaherom, odlicni vozac i najbolji svakako

    Sumaher bez ijedne dileme…to sto nije timski igrac sta da se radi Ali da je br.jedan za formulu to je neosporno

    Svako od nas ima svog favorita i svoje misljenje o tome ko je najbolji…
    Koliko mogu da primetim ovde smo skoro svi u Sumaherovom taboru 😀

    Tacno. Po meni zasigurno najbolji. ? nema konkurencije

    Secam se kad je u jednoj trci Baricelo propustio Sumahera u samom finisu. Da bi na kraju Sumaher bio prvi.
    Sumaher je odbio da se popne na onaj tron gde im dodeljuju nagrade, nego je Baricelu ustupio to “prvo mesto”.

    Timska naredba, zbog koje je Sumaher bas lose izgldao pred svima koji prate F1.
    Posle toga je odluceno da radio veze izmedju igraca i timova budu javne.
    A do nedavno su bile zabranjene timske naredbe u F1

    Mozda je to i ispravna odluka da je on najbolji. Ali ja cu samo reci da su to jedna imena koja su usla u istoriju. Svi pa cak i deca su cula za Michael i Barikelo.

    Tesko pitanje… Obojica su vrhunski vozaci.

    Sjajan i neponovljiv. Neka pociva u miru.

    pa svako ko prati formulu 1 , zna da se o ukusima ne raspravlja i da svaki od nas ima nekog svog favorita al po meni najbolji vozac u istoriji je definitivno Sumaher…

    Tako je. Neprevazidjen je?

    Sasvim ok, verovatno bih se složio da dnisam gledao trku gde Šumaher, mislim u benetonu, sustiže mog favorita u ferariju 10 krugova do kraja i 20 sec. i to počinje pljusak a on jedini ostaje na slik pneumaticima… to treba pogledati par puta ako imaš dilemo o tomeko je bolji. Da li je bio timski igrač. Ma daj bre pa Timovi su pravljeni po njemu…

    lepo je sto se sete nekih velikih ljudi i velikih imena i na taj nacin mu odaju pocast

    Ajrton Sena je po mom misljenju najbolji vozac formule 1…sa 65 osvojenih pol pozicija i sa takvom harizmom i smirenoscu nikad se vise nece desiti takav vozac….Steta sto je tako mlad poginuo, iako smatram da nije bilo slucajno… 🙁

    Tako je! Kisni covek je najbolji!

    Sumaher i Sena su definitivno vrhunski vozaci formule 1,ko je bio bolji nezahvalno je pricati sa ove vremenske distance,ali suistoriji formule ostavili trag

    Sumaher je stvarno izuzetan, i rodjen je da bude sampion, rodjen je za vozaca formule

    Tako je! Covek je rodjen da bude vozac F1.
    Mnogo mi je zao sto ne moze da uziva u plodovima svog rada kao svi ostali “penzionisani sportisti”.Rizikovao je svoj zivot po raznim trkama i na kraju ga je nezgoda docekala na savim drugom mestu 🙁

    Nikad cuo ako je tako kako pise svaka cast ali nikad cuo

    Ako nisi cuo za Sumahera i Senu onda ne znas nista o formuli 1

    Sta nikad cuo??

    Ja za ovog da prostite nikad cula dok za Sumahera jesam

    Kad cujem formula 1 prvo mi je sumaher na pameti znaci brend

    Kako Sumi nije imao konkurenciju?A sto se tice Dzordana, da sam na njegovom mestu i da izjavim ovako nesto, mene bi iskreno bilo sramota, da kažem o dvojici besmrtnih i najvećih ikada u najbržem cirkusu ovako nesto, a da pritom stavim Prosta kao najveceg ikada, odrekao bi se svog imena, potpisujem!!!!

    Aufff kako mi je ovaj Dzordan digao zivac, pa zar najveca smrda i najgori covek Alan Prost da mu bude najbolji. Pa Sena je bio maestro legenda neprevazidjen. A Sumaher je rodjeni sampion i normalno je da se u ekipi zna ko je broj 1 a ko broj 2, to je oduvek bilo i bice.

    Tako je?

Postavi odgovor