Buša: Bitno da se pobede ređaju, sledeća utakmica najvažnija

Odbojkašice Srbije pobedom nad Švedskom izborile su plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva, a selektor Đovani Gvideti i Bianka Buša bili su zadovoljni nakon meča.

Italijanski stručnjak istakao je da je verovao u trijumf svog tima.

“Očekivao sam da možemo da dobijemo sa 3:0 zato što je naš tim jači, ali nisam očekivao ovako lako. Tim je izgedao veoma dobro, u odbrani i blokovima, svaki njihov napad smo branili dobro i to je bilo dobro za gledati”, rekao je selektor Srbije i dodao:

“Sada je na redu novi meč i protivnik u četvrtfinalu. Imamo dan za oporavak, to je dobro ali nije i dovoljno. Ipak, tako je i za naše protivnike i ne smemo da se žalimo. Na nama je da se što bolje organizujemo i pripremimo za taj meč”.

EKSKLUZIVNO ZA MUNDOBASKET: Preuzmite fantastičan BONUS DOBRODOŠLICE u iznosu od 5.000 RSD i to POTPUNO BESPLATNO!

Reprezentativku Srbije Bianku Bušu raduje što su se nastavile dobre partije iz grupe i u nokaut fazi.

“Bilo nam je veoma važno da budemo prvi u grupi, kako bismo sebi olakšali put do finala. Bitno je da smo nastavili da igramo dobro u kontinuitetu, da se pobede ređaju. Danas smo zaista odigrali jedan dobar meč, što je veoma važno jer se igra na ispadanje. Uvek može bolje, nadam se da ćemo već u sledećoj utakmici biti još bolje”, kazala je odbojkašica.

Srpkinje će u narednoj rundi igrati sa pobednikom duela Češka – Ukrajina.

“Sledeća utakmica je možda i najbitnija na turniru, tako da očekujemo dobar meč. Iskreno, svejedno nam je, nikoga ne priželjkujemo, nama je važno da mi dobro odigramo, nametnemo svoj ritam i onda će sve biti u redu”, smatra Buša.

Malo publike je bilo prisutno u dvorani u Briselu.

“Malo je ljudi i dalje, nadam se da će od četvrtfinala biti više. Čuli smo da dolazi autobus iz Srbije, dolaze naše porodice, tako da sigurno će biti bolja podrška”, zaključila je Buša.

Srbija dominantno preko Švedske do četvrtfinala Evropskog prvenstva

BONUS VIDEO:

3 Komentara

    Sledeca utakmica ce biti sa Cehinjama i neka je nasim zlatnim devojkama sa sarecom i uspehom i da taj mec dobiju!!!!

    Svaka čast, selektor Gvideti ih je odlučno pripremio i sad uživa gledajući uspeh devojaka

    Kako ne bi bili zadovoljni, devojke igraju maestralno

Postavi odgovor