"Ispadanje mnogo boli, predsednik nije zaslužio ovakav epilog"

Neko je morao da ispadne… Bila je dilema da li Monca ili Taranto. Klub iz predgrađa Milana je ipak bolje prošao. Nisu imali direktan obračun, nego su igrali sa drugim protivnicima, a ujedno osluškivali šta se dešava u daljini.

Taranto je izgubio od Verone (2:3), ali nisu odmah sve nade pale u vodu. Čekali su odbojkaši tog kluba još malo ishod meča Monca – Ćisterna. Kada je pala poslednje lopta na tom meču bilo je jasno da se sele u drugi rang u Italiji.

Meridian sport te časti – registruj se, uplati 500 i preuzmi odmah bonus od 3.000 DINARA!

U ovom trenutku je teško sagledati stanje. Svi smo emotivni i tužni“, rekao je sportski direktor Taranta Vita Primavere. “Igrali smo fantastičan prvi deo, završili sa deset bodova i pozicionirali se na pretposlednjem mestu. Zatim, u drugom delu je došlo do pada forme i nismo uspeli da se nosimo sa teškoćama. Na kraju, uspeli smo da se vratimo u ritam. Pobedili smo Moncu, pa odigrali i večeras odličnu utakmicu protiv Verone, nažalost to nije bilo dovoljno“.

Verovatno nije moglo sve da se odigra na teži način… Presudila je jedna lopta i to na dva meča.

Ovo ispadanje mnogo boli, posebno posle pet godina otkad smo se vratili. Prošli smo neverovatne bitke i podvige za opstanak. Ovo je veliko razočarenje, posebno za predsednika Bonđovanija i dr Zelatore, koji nisu zaslužili ovakav epilog. Ovo je ispadanje koje se dogodilo zbog minimalne razlike, samo zbog broja pobeda… Sada je pravo vreme da svi preuzmemo odgovornost. Imali smo dobru prednost, ali nismo uspeli da je zadržimo“.

Koliko je tešku borbu vodio Taranto govori i činjenica da se trkao sa Moncom – ekipom koja u Ligi šampiona igra četvrtfinale. Zaista neverovatno… Taj podatak dovoljno svedoči koliko je teško igrati u Italiji.

Završnica za anale! Monca se plasirala u četvrtfinale Lige šampiona, a večeras morala da napravi čudo da bi ostala u Seriji A1

Пласман обезедио Sofascore

Bonus video:

2 Komentara

    Taranto ove sezone ispada u niži rang ali eto im zadatka za sledeću sezonu, neka zapnu i vrate se u elitu!

    Šta reci ,sami su krivi za ispadanje neko je morao na njima se Zalomilo ove sezone kvalitetom očigledno najlošiji od svih

Postavi odgovor