Put za Pariz u rukavicama: Radovanović i Veletić prošli dalje, Branković poražena

Bustro Arsicio, grad između Milana i Varezea, ostaće upamćen po dobru za one koji se kroz kvalifikacije dokopaju plasmana na Olimpijske igre. Među njima se, od 3. do 11. marta, bore i srpski bokseri.

Srbija je na ove kvalifikacije povela sedmoro takmičara: Ninu Radovanović do 50 kg, Saru Ćirković do 54 kg, Anđelu Branković do 57 kg, Milenu Matović do 66 kg, Alekseja Šendrika do 63,5 kg, Sadama Magomedova do 92 kg i Dušana Veletića preko 92 kg.

EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći BONUS DOBRODOŠLICE OD 5.000 RSD + 10 POKLON WIN&GO RUNDI potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije.

Prvi je pobedu zabeležio upravo Veletić, protiv Kamila Salseda Kodazija iz Kolumbije sa 4:1.

U najboljih 32 prošla je i Nina Radovanović koja je Srbiju predstavljala i u Tokiju.

Anđela Branković je izgubila od Filipinke, Nesti Petesio.

Ovo je prvi svetksi kvalifikacioni turnir za odlazak na Olimpijske igre gde se takmiči 633 boksera, 400 u muškoj i 233 u ženskoj konkurenciji, podeljenih u ukupno 13 kategorija.

Iz Busto Arsicija put Pariza će otići 49 olimpijskih viza, 28 u muškoj i 21 u ženskoj konkurenciji. U ženskoj konkurenciji u kategoriji do 57 kg biće na raspolaganju dve vize, u kategoriji do 60 kg tri, dok će u svim preostalim težinskim kategorijama biti podeljene po četiri vize za predstojeće Olimpijske igre u Parizu.

Drugi i završni svetski kvalifikacioni turnir u boksu biće održan u Bangkoku, od 23. maja do 3. juna 2024. godine.

Vahid Abasov i Natalia Šadrina od srpskih predstavnika već su na Evropskim igrama održanim u Poljskoj prošle godine obezbedili učešće na Olimpijskim igrama u Parizu.

Bonus video:

Postavi odgovor