Sudar budućih rivala Srbije i olimpijskih šampiona: Amerika se vratila posle 0:2, ali Kina se radovala u taj-brejku

Olimpijski šampioni iz Rija i Tokija sudarili su se već u prvom kolu Igara u Parizu. Njihov obračun je opravdao očekivanja – iako ekipe nisu na nivou kakav je bio kada su stigle do zlata – nije izostala zanimljiva, neizvesna i dramatična borba. Kina je vodila 2:0, Amerika se uzdigla i stigla do izjednačenja, ali je azijski tim izdržao sve nalete i radovao se u taj-brejku – 3:2 (25:20, 25:19, 17:25, 20:25, 15:13).

Ove dve ekipe su u istoj grupi sa odbojkašicama Srbije, tako da će video sa maratonske utakmice biti vrlo značajan za našu skauting ekipu, koja je i uživo sve to ispratila.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!

Malo je nedostajalo da publika u Parizu vidi isti rasplet kao na jutarnjem meču Turska – Holandija. Međutim, Lale su jutros ispustile dva seta prednosti, a Kineskinje ipak nisu sebi dozvolile taj luksuz.

Olimpijske šampionke iz 2016. godine do pobede je predvodila Jing Jing Li sa 26 poena, Džu Ting je brojala do 17, Gong do 13, a Juan je stala na 12. Kod Amerikanki najbolja je bila Druz sa 29 – 26 iz napada i tri bloka.

Srpkinje u sredu igraju protiv Amerike od 17.00 časova, a Kineskinje će im biti rivalke u nedelju u istom terminu.

Bonus video:

3 Komentara

    Biće sutra dobra utakmica, neće biti lako ali verujem da će Srbija pobediti

    Sudeći po rezultatu izgleda da su se Kineskinje prerano opustile što ih srećom na kraju nije skupo koštalo

    Mora da je Amerikankama tesko pao ovaj poraz.

Postavi odgovor