Čak i kad mu baš i nije dan, on isporuči veliki broj poena i napravi prevagu na stranu Partizana. Milija Mrdak je u pobedi protiv Karađorđa učestvovao sa 19 poena (napad 50-17). U petom setu kada se sve lomilo prošao je četiri bitna napada i poveo crno-bele ka trećoj pobedi u prvenstvu.
Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!
Partizan je imao vođstvo 2:0, Karađorđe je izjednačio i doveo domaće u komplikovan položaj… Međutim, izvukli su se izabranici Dragana Kobiljskog kad je bilo najvažnije.
“Čestitao bih ekipi na pobedi. Na visokom nivou smo otvorili utakmicu i prva dva seta priveli kraju. Ali, mislim da smo apsolutno mi krivci što je došlo do petog seta. Potpuno smo vratili ekipu Topole u igru. Opet je došlo do izražaja naše neiskustvo, ali i nervoza posle svega toga“, rekao je posle trijumfa Milija Mrdak. “Drago mi je što smo uspeli da se stabilizujemo u petom setu. Smirili smo igru i priveli utakmicu kraju u našu korist. Drago mi je što smo dobili i što nastavljamo sa pobedama. To znači sigurno nama, a najviše mladim igračima. Sezona je duga, ima još mnogo da se igra. Topola je odlična ekipa sastavljena uglavnom od iskusnih igrača. Ova pobeda je veoma bitna za nas“.
Prokomentarisao je Mrdak i snalaženje mladih saigrača.
“Već dugo treniramo… Ti igrači koji su došli iz juniorskog pogona sigurno su se navikli koliko-toliko na viši nivo odbojke. Naravno, svi oni će biti sve bolji kako bude odmicala sezona. Imaće više samopouzdanja, znaće šta mogu od kog igrača da očekuju. Možemo da idemo samo ka napred i da budemo bolji“.
Od Milije se očekuje i da podvikne kad treba.
“Možda sam danas i malo više vikao… Možda sam im uneo neku nepotrebnu nervozu. Apsolutno moja krivica – što nisam uspeo da se suzdržim. Dešavaće se, ali nadam se manje i ne tako često. Bez obzira na to što je ovo tek treće kolo i nije ni toliko bitno, svakako nije jednostvano igrati peti set, a nama su 70 odsto ekipe stariji juniori. Hrabro su odigrali taj deo i drago mi je zbog toga“, zaključio je Mrdak.
Bonus video:



saleticnemanja
Imali su pobedu u ruci, samo su trebali da je privedu kraju al’ se izglupiraše sve do taj-brejka
vanicdusan01
Ponekad nije loše i viknuti malo da igrači shvate kad je gusto i kad moraju da isprave greške.
kluka4002
Pritisak je dobar u odredjenoj dozi nekad je to kao mera opreza poziv na bolji konkretniju igru i da rezultara ako se pretera unese se nervoza i dobije se kontra efekat