VELIKA ČAST Tri srpske odbojkašice u timu decenije!

Evropska odbojkaška konfederacija (CEV) organizuje “online” debate povodom izbora “Ženskog tima decenije 2010 – 2019!”

Učesnici prve debate bili su Svetlana Ilić, dugogodišnja reprezentativka i trener i selektor brojnih inostranih klubova i reprezentacija, Đovani Gvideti, selektor Turske i Gert Van de Bruk, selektor Belgije.

Tim koji su izabrali renomirani stručnjaci čine: Maja Ognjenović na poziciji tehničara, Tijana Bošković, korektor, Milena Rašić i Maja Poljak (Hrvatska) blokeri, Gozde Kirdar (Turska) i Frančeska Pićinini (Italija) primači i Monika de Đenaro (Italija) na poziciji libera.

Dileme nije bilo oko Maje Ognjenović. Gvideti je prvi put ove sezone imao prilike da trenira kapitena Srbije.

Maja može da se adaptira na sve uslove u igri – i ako lopta ide visoko, i ako ide brzo ona će da prilagodi da tim igra tako. Sa nacionalnim timom je sve osvojila, a na klupskom nivou je igračica sa kojom svi vole da igraju.

https://www.meridiansport.rs/odbojka-italijansko-prvenstvo-idealan-tim-trento-perudja-srecko-lisinac-aleksandar-atanasijevic/

Naša odbojkašica Milena Rašić izabrana je kao najbolja na poziciji blokera. Svi su se složili da je odličan napadač i odličan bloker, takođe smatraju da je najkompletnija igračica na toj poziciji.

Gvideti za Tijanu Bošković smatra da je najkompletnija igračica današnjice.

Tijana Bošković je sjajan napadač, bloker i server. Ima sposobnost da loše dizanje i prijem pretvori u poene napadom iz zadnje linije.

Selektor Belgije Van de Bruk je imao dilemu između Boškovićeve i italijanke Paole Egonu.

To je kao da birate između Mesija i Ronalda. obe su veoma mlade i veoma uspešne, ali Tijana mi je broj 1 – rekao je Van de Bruk.

Nema šta velika čast za naše odbojkašice. Ipak, nema dileme da su ovo zaslužile.

„Hamilton? Ta dominacija nije realna – ima i boljih!“

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Engleska Euro 1996 | Fudbalski Kutak iz karantina EP06

81 Komentara

    Znala sam da imamo vrsne odbojkasice, i zelim da uputim sve cestitke devojkama, ali mi je posebno drago sto je sad ja mislim prvi put i svet to priznao upravo ovim izborom. Bravo devojke ???

    Veliko priznanje za nasu odbojku, ali ujedno i zasuzeno. Maja Ognjenovic vec vise od deceniju se nalazi u samom svetskom vrhu odbojke, Milena Rasic takodje uvek na visini zadatka. Dok Tijana Boskovic trenutno predstavlja superiornu masinu na terenu.

    Pa logično je kad smo oduvek bili velesila u odbojci i muškoj i ženskoj

    Da ali konacno da je to nekako i javno priznato

    kada se setim samo prosle godine poslednjeg meca sa turskom ,zaplakao sam od srece priznajem.sjajne su mada i ova turkinja je mnogo dobra

    secam se i ja ,borile su se kao lavice.uopste nisam iznenadjen da od 7 njih ,tri budu iz nase zemlje.Svaka cast za devojke

    Decenija Srpskih sportiskinja, prosto neverovatno kolio uspeha i u timskim spportovima (košarka, odbojka pa o rukomet) a i pojedinačnim (skok u dalj, tekvando, streljaštvo…) u društvu gde je žena podcenji njivana na svakom koraku. Samo da kažem kao otac devojčice, vi ste stvarno heroine i oslonac društva.

    Nasi sportisti su dobri, i umeju da se bore, nisu im mnogo bitne pare zato su tu gde jesu.

    Pa zato sto smo drzava koja ne barata sa ogromnim ciframa, kada je sport u pitanju, a realno mnogo vise zasluzuju

    Ove devojke su ponos naseg zenskog sporta

    Na zalost, jedan od ne toliko popularnih sportova u Srbiji…

    Sjajne ste devojke,svaka cast!!!

    Velika cat I svojim igrama su zasluzile I hvala I’m za sve sto su uradili u reprezentaciju ??

    Nase devojke,ponos Srbije..svaka cast..Tijana je najbolja odbojkasica svih vremena

    Fali Brankica Mihajlović u ovoj postavci.

    Ponosan sam na njih. Nase zlata vredne..

    Pa nase devojke su sjajne to znaju svi pa i one same. Lavice……

    Bravo za našu Bilećanku, ponos Republike srpske. I njena sestra je odbojkašica,

    Cak tri… ovo me raduje izuzetno ovakve vesti aa i zasluzile su apsolutno

    Ponos Srbije i Republike Srpske Tijana, Maja i Milena.

    Meni u ovoj idealnoj postavi fali jos samo Brankica Mihajlovic. Mislim da je i ona zasluzila da se nadje u idealnom timu.

    Imamo odlican tim sto se odbojke tice, lagano su mogli nasu celu reprezentaciju da nazovu tim snova

    Tako je. Sad bas razmisljam da li neka od devojaka mozda ne zasluzuje da bude u timu snova i nijedna mi ne pada na pamet. Sve su savrsene.

    Uvek smo u odbojci imali srece sa devojkama! ?

    To su nase najbolje odbojkasice, realan odabir. Totalno zasluzeno zauzele mesto u timu snova

    Cak 3 nase odbojkasice u timu snova to nije mala stvar. Devojke odlicne ste

    Sto se tice odbojke zaista imamo odlicnu reprezentaciju, moglo je jos par devojaka da bude u timu snova

    Šampionke nase, svaka vam cast najbolje ste!

    Bravo devojke, zasluzeno najbolje medju najboljima…

    Bravo, devojke!!!!
    Steta sto nam cela reprezentacija(Srbije) nije u timu snova. Svakako zasluzeno. ?????

    Nase tri najace odbojkasice, sa zaslugom su tamo mada mislim da u top timu ima mesta za jos neku od njih

    A gde su još neke, ejj čoveče pa petorku imamo ko iz topa.. Djerisilo, brankica i itd

    Nema sumnje da su se ove tri nase odbojkasice sasvim zasluzeno i bez konkurencije nasle tu.Svaka im cast,stvarno su najbolje.

    Pa naravno,u zenskoj odbojci,imamo nepobedivi tim.Nase odbojkasice mnogo vrede i nadam se da ce u bliskoj buducnosti,nasa zemlja vise ulagati u ovaj sport.

    Slazem se ne samo u njih nego i u vterpoloiste,dzudiste,rvace… a ne samo u fudbalere.

    Ovo je sasvim zasluzeno. Ko god dodje nase devojke ga resetaju

    Jako lepo priznanje i jos jedna potvrda da su nase odbojkasice jedinstvene i odlicne u onome sto rade.

    Svaka cast devojke zasluzeno. Celaa ekipa zasluzuje ?

    Uvek smo imali dobru reprezentaciju. Da smo negde bar predstavljeni kao najbolji.

    Davno su pokazale koliko vrede, sad jos jedna potvrda. Bravo devojke

    Cela naša ženska reprezentacija odlično igra i svaka od djevojaka zaslužuje samo reci hvale pokazale su koliko vrede. Čestitke ovim djevojkama na uspehu

    U svakom sportu smo najbolji

    Nismo bas u svakom 🙂 Recimo u fudbalu ne postojimo 🙂 U odbojci se ne zna da li nam je bolji muski ili zenski tim.

    Nase odbojkasice su odlicne nema tu dileme

    Ne samo da su najlepse nase zene nego i najveci sportisti

    Sjajna generacija i sjajni pojedinci. Dokazane na velikim takmicenjima sa pregrstom medalja. Sve od ovih pohvala i komentara su apsolutno zasluzile!!

    Najbolji tim sto smo mogli da imamo, mislim da je u timu snova cela nasa reprezentacija, a ne njih tri samo

    Pa i u odbojci smo najjaci. Svaka cast devojkeee??

    Srbija, zlata zemlja vredna

    Uf sirok je pojam taj SRBIJA. Budi preciznija Sanja. Ako si mislila na odbojkasice aposutno te podrzavam!!

    P.P: Kaze se zemlja zlata vredna!

    Ne znam koliko ću puta da ponovim da Srbija samo radja talentovane sportiste. Puno mi je srce kad pročitam ovako nešto

    Bogami jesmo rasadnik sportskih DIVOVA. Ovako mala zemlja a toliko veliki broj uspesnih i sjajnih sportista. To je fenomen!!!!

    A kao ti i ne bi bilo kad cujes sva ta imena u timimovima snova. Odbojkasice, kosarkasice i rukometasice ponos nas

    Potpuno zasluženo su se našle naše odbojkašice u idealnom timu, naša reprezentacija poslednjih par godina i na evropskim na svetskim takmičenjima redovno dolazi sa medaljama.

    Bas to, sve su dokazali u zadnjih 5 godina. najbolji su reprezentativni tim i sjajni pojedinci koji zasluzuju ovakve pohvale!!

    Mogla se naci jos neka nasa odbojkasica u timu snova, mislim da svaka od njih ima potencijala da se nadje u timu snova

    Imamo mnogo talenata zenskih odbojkasica,nije ni cudo da ovde najvise nasih ima

    Nase odbojkasice su bile jedne od retkih koje su predstavljale ovu naciju u najboljem svetlu poslednjih decenija.

    U sjajnom svetlu, apsolutno se slazem, ali ne preteruj, pa nisu bile jedine.

    Imamo najbolju odbojkasku reprezentaciju !Ove devojke sa Terzicem cuda prave.Klubski takodje odlicne!

    Fenomenelne su stvarno, samo da ne posustanu i bice super

    Uvek smo u odbojci imali sjajne reprezentacije. Zasluzeno su se nasle u timu snova

    Kad imamo najjace odbojkasice na svetu

Postavi odgovor