Evropska odbojkaška konfederacija (CEV) organizuje “online” debate povodom izbora “Ženskog tima decenije 2010 – 2019!”
Učesnici prve debate bili su Svetlana Ilić, dugogodišnja reprezentativka i trener i selektor brojnih inostranih klubova i reprezentacija, Đovani Gvideti, selektor Turske i Gert Van de Bruk, selektor Belgije.
Tim koji su izabrali renomirani stručnjaci čine: Maja Ognjenović na poziciji tehničara, Tijana Bošković, korektor, Milena Rašić i Maja Poljak (Hrvatska) blokeri, Gozde Kirdar (Turska) i Frančeska Pićinini (Italija) primači i Monika de Đenaro (Italija) na poziciji libera.
Dileme nije bilo oko Maje Ognjenović. Gvideti je prvi put ove sezone imao prilike da trenira kapitena Srbije.
– Maja može da se adaptira na sve uslove u igri – i ako lopta ide visoko, i ako ide brzo ona će da prilagodi da tim igra tako. Sa nacionalnim timom je sve osvojila, a na klupskom nivou je igračica sa kojom svi vole da igraju.
Naša odbojkašica Milena Rašić izabrana je kao najbolja na poziciji blokera. Svi su se složili da je odličan napadač i odličan bloker, takođe smatraju da je najkompletnija igračica na toj poziciji.
Gvideti za Tijanu Bošković smatra da je najkompletnija igračica današnjice.
– Tijana Bošković je sjajan napadač, bloker i server. Ima sposobnost da loše dizanje i prijem pretvori u poene napadom iz zadnje linije.
Selektor Belgije Van de Bruk je imao dilemu između Boškovićeve i italijanke Paole Egonu.
– To je kao da birate između Mesija i Ronalda. obe su veoma mlade i veoma uspešne, ali Tijana mi je broj 1 – rekao je Van de Bruk.
Nema šta velika čast za naše odbojkašice. Ipak, nema dileme da su ovo zaslužile.



Vlada
Bravo devojke, zasluzeno!
Gavricka
Znala sam da imamo vrsne odbojkasice, i zelim da uputim sve cestitke devojkama, ali mi je posebno drago sto je sad ja mislim prvi put i svet to priznao upravo ovim izborom. Bravo devojke ???
Apis
Veliko priznanje za nasu odbojku, ali ujedno i zasuzeno. Maja Ognjenovic vec vise od deceniju se nalazi u samom svetskom vrhu odbojke, Milena Rasic takodje uvek na visini zadatka. Dok Tijana Boskovic trenutno predstavlja superiornu masinu na terenu.
Scar
Pa logično je kad smo oduvek bili velesila u odbojci i muškoj i ženskoj
Gavricka
Da ali konacno da je to nekako i javno priznato
Vuk001
kada se setim samo prosle godine poslednjeg meca sa turskom ,zaplakao sam od srece priznajem.sjajne su mada i ova turkinja je mnogo dobra
Buda77
secam se i ja ,borile su se kao lavice.uopste nisam iznenadjen da od 7 njih ,tri budu iz nase zemlje.Svaka cast za devojke
DuLE
Decenija Srpskih sportiskinja, prosto neverovatno kolio uspeha i u timskim spportovima (košarka, odbojka pa o rukomet) a i pojedinačnim (skok u dalj, tekvando, streljaštvo…) u društvu gde je žena podcenji njivana na svakom koraku. Samo da kažem kao otac devojčice, vi ste stvarno heroine i oslonac društva.
Ruki
Nasi sportisti su dobri, i umeju da se bore, nisu im mnogo bitne pare zato su tu gde jesu.
Gavricka
Pa zato sto smo drzava koja ne barata sa ogromnim ciframa, kada je sport u pitanju, a realno mnogo vise zasluzuju
lfc
Domiraju trenutno u ženskoj odbojci
pfc
Sjajan uspeh naših odbojkašica
ferari
Ove devojke su ponos naseg zenskog sporta
Andrijana
Na zalost, jedan od ne toliko popularnih sportova u Srbiji…
Aleksandra
Sjajne ste devojke,svaka cast!!!
LEMI
Velika cat I svojim igrama su zasluzile I hvala I’m za sve sto su uradili u reprezentaciju ??
Kiki
Nase devojke,ponos Srbije..svaka cast..Tijana je najbolja odbojkasica svih vremena
Lena
Fali Brankica Mihajlović u ovoj postavci.
Janko
Bravo devojke!!! Zasluzeno!!!
Acke
Ponosan sam na njih. Nase zlata vredne..
Zika
Pa nase devojke su sjajne to znaju svi pa i one same. Lavice……
Boro
Bravo za našu Bilećanku, ponos Republike srpske. I njena sestra je odbojkašica,
Kole
Cak tri… ovo me raduje izuzetno ovakve vesti aa i zasluzile su apsolutno
Cane
Ponos Srbije i Republike Srpske Tijana, Maja i Milena.
Boro
Zasluzeno.Svaka cast djevojkee
Comi
Meni u ovoj idealnoj postavi fali jos samo Brankica Mihajlovic. Mislim da je i ona zasluzila da se nadje u idealnom timu.
Sale
Imamo odlican tim sto se odbojke tice, lagano su mogli nasu celu reprezentaciju da nazovu tim snova
Comi
Tako je. Sad bas razmisljam da li neka od devojaka mozda ne zasluzuje da bude u timu snova i nijedna mi ne pada na pamet. Sve su savrsene.
Luna
Uvek smo u odbojci imali srece sa devojkama! ?
Maja
Ponos ??
Aki
To su nase najbolje odbojkasice, realan odabir. Totalno zasluzeno zauzele mesto u timu snova
Aleksandra
Cak 3 nase odbojkasice u timu snova to nije mala stvar. Devojke odlicne ste
Sale
Sto se tice odbojke zaista imamo odlicnu reprezentaciju, moglo je jos par devojaka da bude u timu snova
Tepi
Svaka čast devojke. Najbolje ste!
Vale13
Šampionke nase, svaka vam cast najbolje ste!
BokiAr
Bravo devojke, zasluzeno najbolje medju najboljima…
MaraMaki
Bravo, devojke!!!!
Steta sto nam cela reprezentacija(Srbije) nije u timu snova. Svakako zasluzeno. ?????
Marko 22
Nase tri najace odbojkasice, sa zaslugom su tamo mada mislim da u top timu ima mesta za jos neku od njih
Solim
A gde su još neke, ejj čoveče pa petorku imamo ko iz topa.. Djerisilo, brankica i itd
Iva12
Nema sumnje da su se ove tri nase odbojkasice sasvim zasluzeno i bez konkurencije nasle tu.Svaka im cast,stvarno su najbolje.
Milena86
Pa naravno,u zenskoj odbojci,imamo nepobedivi tim.Nase odbojkasice mnogo vrede i nadam se da ce u bliskoj buducnosti,nasa zemlja vise ulagati u ovaj sport.
Costacurta
Slazem se ne samo u njih nego i u vterpoloiste,dzudiste,rvace… a ne samo u fudbalere.
DelijaMomak
Ovo je sasvim zasluzeno. Ko god dodje nase devojke ga resetaju
Nikola96
Jako lepo priznanje i jos jedna potvrda da su nase odbojkasice jedinstvene i odlicne u onome sto rade.
Jovan
Svaka cast devojke zasluzeno. Celaa ekipa zasluzuje ?
Vukan
Uvek smo imali dobru reprezentaciju. Da smo negde bar predstavljeni kao najbolji.
Fica
Nase zlato.Nema boljih,nema lepsih.
Peđa
Davno su pokazale koliko vrede, sad jos jedna potvrda. Bravo devojke
Nemanja
Cela naša ženska reprezentacija odlično igra i svaka od djevojaka zaslužuje samo reci hvale pokazale su koliko vrede. Čestitke ovim djevojkama na uspehu
Nemanja
U svakom sportu smo najbolji
Comi
Nismo bas u svakom 🙂 Recimo u fudbalu ne postojimo 🙂 U odbojci se ne zna da li nam je bolji muski ili zenski tim.
Paja
Nase odbojkasice su odlicne nema tu dileme
Jodza
Bravo lepotice nase.
Korleone
Ne samo da su najlepse nase zene nego i najveci sportisti
Miksi
Svaka cast za nase lepotice
steva
Sjajna generacija i sjajni pojedinci. Dokazane na velikim takmicenjima sa pregrstom medalja. Sve od ovih pohvala i komentara su apsolutno zasluzile!!
Goran 22
Najbolji tim sto smo mogli da imamo, mislim da je u timu snova cela nasa reprezentacija, a ne njih tri samo
Goran85
Bravo Majo Ognjenović! ??
Sladjan. I
Pa i u odbojci smo najjaci. Svaka cast devojkeee??
Sanja90
Srbija, zlata zemlja vredna
steva
Uf sirok je pojam taj SRBIJA. Budi preciznija Sanja. Ako si mislila na odbojkasice aposutno te podrzavam!!
P.P: Kaze se zemlja zlata vredna!
Nikola
Svaka cast!!!
Marko
Nas ponos!
Iva
Ne znam koliko ću puta da ponovim da Srbija samo radja talentovane sportiste. Puno mi je srce kad pročitam ovako nešto
steva
Bogami jesmo rasadnik sportskih DIVOVA. Ovako mala zemlja a toliko veliki broj uspesnih i sjajnih sportista. To je fenomen!!!!
Luka 22
A kao ti i ne bi bilo kad cujes sva ta imena u timimovima snova. Odbojkasice, kosarkasice i rukometasice ponos nas
djordje
Ma to je to bre,ponosi nasi!
M
Potpuno zasluženo su se našle naše odbojkašice u idealnom timu, naša reprezentacija poslednjih par godina i na evropskim na svetskim takmičenjima redovno dolazi sa medaljama.
steva
Bas to, sve su dokazali u zadnjih 5 godina. najbolji su reprezentativni tim i sjajni pojedinci koji zasluzuju ovakve pohvale!!
Sasa 22
Mogla se naci jos neka nasa odbojkasica u timu snova, mislim da svaka od njih ima potencijala da se nadje u timu snova
filip
Sve ih obozavam,najjace su!
Solo Inter
Bravo za nase odbojkasice ??
Marko
Imamo mnogo talenata zenskih odbojkasica,nije ni cudo da ovde najvise nasih ima
Dovla
Odlicne odbojkasice!
Djordje Djordjevic
Nase odbojkasice su bile jedne od retkih koje su predstavljale ovu naciju u najboljem svetlu poslednjih decenija.
steva
U sjajnom svetlu, apsolutno se slazem, ali ne preteruj, pa nisu bile jedine.
Fudbaler
Imamo najbolju odbojkasku reprezentaciju !Ove devojke sa Terzicem cuda prave.Klubski takodje odlicne!
Darkekralj
Fenomenelne su stvarno, samo da ne posustanu i bice super
Aleksa 22
Uvek smo u odbojci imali sjajne reprezentacije. Zasluzeno su se nasle u timu snova
Vlada
Kad imamo najjace odbojkasice na svetu
Anonymous
Pa najvise nasih, logicno:).