Komesar američke Nacionalne hokejaške lige (NHL), Geri Betman, nestrpljiv je da se sezona nastavi, ali uz jedan uslov.
Betman to želi samo ako su igrači u dobroj fizičkoj formi.
– Ne želimo da igraju utakmice sve dok ne budu u formi – rekao je on.
Takođe, naveo je da bi kraj aktuelne sezone, kad god da se to dogodi, mogao da pomeri početak naredne do decembra.
– Ovo je nije trka ko će se prvi vratiti. Kada se vratimo, želimo da to bude pravo vreme, iz pravih razloga, pod pravim okolnostima. Fleksibilni smo po pitanju početka. Nema magije za narednu sezonu koja počinje u oktobru… Ako moramo početi u novembru i decembru i to ćemo razmotriti – poručio je Bekman.
Takmičenje u NHL-u zaustavljeno je 12. marta zbog pandemije koronavirusa.
U trenutku prekida, klubovi su odigrali tri četvrtine od 82 utakmice ligaškog dela sezone.
Do sada, najmanje osam NHL igrača bilo je pozitivno na novi virus.



Gedza
Mora da budu u nekoj formi svi sportisti. Prvo prpremni period pa nastavak takmicenja
Tasa
Nadam se da su vredno trenirali
Nikola96
S obzirom na te slucajeve zarazenih uopste nije cudo sto ce se pomerati rokovi i sto se ceka “pravo” vreme. Ne treba zuriti, prvo dovoljno treninga i forma pa zaigrati. U medjuvremenu ce se i virus stisati.
Nemanja
Nista ,napravite minus 30 u dvorani i lagano svi na teren ?
Ema
Cisto sumnjam da ce to bas tako biti ali ajde da verujemo Bekmanu, mozda se ipak obistiniti.
Mićo
Dobro je Betman i rekao, ne treba nigde da se žuri, bitno je da igrači pre početka utakmica budu dobro spremni i ponovo u istoj formi.
Andrijana
A realno, njima je bar to izvodljivo, zna se da virusi ne opstaju u jako visokim ili jako niskim temperaturama, a oni igraju na ledu! xD
(ovo je bila sala, molim vas)
Putnik
Misljenja sam da se nece stvoriti idealni uslovi nastavka NHL-a. Mada gospodin Bekman veruje da se sezona ipak moze nastaviti, cak je spreman prolongirati termine pocetka naredne sezone u tu svrhu, sto je po meni teze izvodivo.