BEZ SPORTA DO 1. JULA Doneta odluka o nastavku takmičenja u BiH

Najbolji fudbalski i rukometni klubovi u Bosni i Hercegovini nastaviće takmičenja najranije od 1. jula, odlučeno je ove srede, prenose mediji.

O tome je pričao šef kriznog štaba Republike Srpske Alen Šeranić na konferenciji za novinare.

– Naša je preporuka, zajedno s Institutom za javno zdravlje, da igranje utakmica ne treba razmatrati pre 1. jula, bez obzira na to o kom sportu se radi. Mi smo dobili uput pojedinih saveza iz Republike Srpske i prema njima smo odgovorili kao što odgovaramo svima prema ovoj meri – rekao je on.

Uslov za na nastavak sporta u BiH je saglasnost nadležnih institucija u oba entiteta, Federaciji i Republici Srpskoj.

U Federaciji BiH se svakodnevno ublažavaju restriktivne mere u borbi protiv koronavirusa pa su savezi i profesionlani klubovi uglavnom za nastavak prekinutih takmičenja već početkom juna.

Šef kriznoga štaba RS je najavio da će u sledećoj fazi popuštanja mera biti predviđeno dopuštanje treninga profesionalnih klubova i da će se to najvjerovatnije desiti u nedelji nakon 18. maja.

– Mi ćemo sledeće nedelje proceniti i ako nastavimo da se krećemo u ovom trendu od 4,5 do 5 odsto zaraženih od ukupnog broja testiranih, ići ćemo s dopuštanjem treninga profesionalnim sportistima i održavanja treninga individualnih sportova koji su pre svega beskontaktni – dodao je Šeranić.

Košarkaško prvenstvo je proglašeno završenim još u martu, neporedno nakon prekida, a šampion je Igokea.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Fudbalski Kutak iz karantina EP06 | EURO 1996

13 Komentara

    Pametno. Vode se parolom “Bolje spreciti, nego leciti” ?
    Mislim da su i neki ostali mogli pomeriti takmicenja za pocetak jula.

    BiH mozda nije bila toliko pogodjena, ali po mom misljenju ovo je skroz racionalna odluka, ne zele da rizikuju i to je to, sto je sasvim ok 🙂

    I sasvim dovoljno vremena su ostavili

    Do jula situacija sa koron će se u potpunosti staviti pod kontrolu.

    Pa sport u Bosni i Hercegovini kako god, Federacija i Republika Srpska je na izuzetno losem kvalitetu tako da i nije neko preveliko interesovanje za nastavak i novci koji se tu okrecu su neznatni.

    Prvi jul, lepo, taman da se malo pripreme za nastavak, da lepo istreniraju 🙂

    I da se vidi do tad kakvo ce stanje biti sa virusom

    A Srbija odmah na kraj mesec da otalja 4 kola

    sve na brzaka da zavrse 😀

    Pa i nema potrebe vise kada se zna prvak a i nema ispadanja

    Pa ne znam zasto, BiH i nije bila toliko pogodjena.

    Realno svugde su trebali da odloze za npr sredinu juna

Postavi odgovor