Čaba Silađi: Nedostaje mi bazen, svaki dan je sve teže

Sportisti širom sveta su na prinudnoj pauzi, ali ipak koriste svaku priliku da održe svoju kondiciju.

Takav je slučaj i sa srpskim plivačem Čabom Silađijem, koji se nalazi u Novom Sadu.

Govoreći za RTS, mladi plivač je objasnio kako provodi svoje vreme i koliko mu nedostaje bazen.

-Uz pomoć dobrih prijatelja uspeo sam da improvizujem neku ‘houm mejd’ teretanu u lokalu koji se trenutno ne koristi. Zaista imam tu sreću da mogu da radim sve što bih inače radio u teretani – rekao je SIlađi.

Ali, bazen je ipak bazen.

-Mislim da je plivanje baš specifičan sport i da mi prosto baš ne možemo da nađemo drugu alternativu kako bismo simulirali te pokrete u bazenu. Tako da, evo tri nedelje kako smo van bazena, i u suštini je svaki dan sve teže i teže.

Olimpijske gre su otkazane, pa mnogi sportisti ističu da sada imaju više vremena da se pripreme, ali SIlađi na razmišlja tako.

-Nemam više vremena, jer prosto olimpijski ciklus traje četiri godine, i vi za četiri godine nemate dužu pauzu od dve nedelje, jednom godišnje. To je obično u avgustu kada se završi letnja sezona. Ja sam već tri nedelje van treninga, tako da kad ovo prođe, koliko god trajalo, svi mi ćemo početi od nule.

Plivač je u kontaktu i sa svojim koleama pa je preno i kakvo je stanje kod njih.

https://www.instagram.com/p/B-IK9-qHTFT/

-Mogu da vam kažem da Mađarska i Slovačka koje imaju manje brojke, za sada nemaju policijski čas, a imaju skoro duplo manje obolelih, tako da ne znam do čega je. Da li je zbog mentaliteta i discipline ljudi… -rekao je SIlađi.

ŠAHOVSKO ČUDO Dan kada je Bobi izgubio titulu, bez poteza!

ZANIMLJIV DETALJ Šampion Moto GP bez vozačke dozvole!

5 Komentara

    Izdrži Čaba ,pa da navijamo kad dođe vreme!

    Procice i ovo Siladji..razumemo da nije lako

    Jos malo Siladji, vratices se jaci nego ikad!

    Siladji, malo strpljenja i ovo ce proci kao i sve predhodne nedace ove male i napacene zemlje. A onda sampione u pohod na medalje…

Postavi odgovor