Povratak među "Orlove"? Abutović veruje da je moguće!

Srpski rukometaš Ilija Abutović godinama unazad važi za jednog od najboljih defanzivaca Evrope, a u prilog tome ide i da ga je Bundesligaš Rajn Nekar Leven vezao ugovorom do 2023.

Jedno od glavnih pitanja jeste hoće li se Abutović vratiti među “Orlove”, sada kada ih sa klupe predvodi Toni Đerona.

U razgovoru za “Sportski žurnal“, Abutović kaže da to jeste otvorena opcija.

-Ako me pozove, tu sam. U avgustu ću da napunim 32. i osećam da mogu da pomognem – kaže Abutović.

U nacionalnoj selekcji nije ga bilo tri godine, ali…

-Tačnije od kvalifikacione utakmice u Rumuniji kad sam dobio potres mozga. Nije me bilo najviše iz privatnih razloga. Istovremeno, poklopile su se i neke stvari u reprezentaciji gde se jednostavno nisam osećao dobro što je samo podstaklo moju odluku.

Neplaniranu pauzu, srpski rukometaš iskoristio je da sredi nos, koji je nekoliko puta lomljen, pa je sada potpuno spreman da se vrati na teren.

-Tačno pet puta, poslednji put 2016. mi je Karačić na utakmici „uleteo” laktom, ali nije dobro namešten, ostao je malo kriv, nisam mogao pravilno da dišem i sad sam iskoristio priliku da to sredim u Novom Sadu. Prvi put u životu dišem na nos, samo da me sad neko ponovo ne udari – objašnjava Ilija.

RUKOMETNI ŠAMPION SRBIJE: Odustajemo od Evrope

OBAVEZNO POGLEDAJTE: MeridianSport PODKAST | EP02: Liga šampiona, Liga Evrope – analiza parova

6 Komentara

    Bilo bi u redu da dobije šansu u timu, sigurno će im dosta pomoći?

    Ja ne znam.odakle se izvlace ovakvi i ovi igraci.

    Posle odredjenih promena u naspj reprezentaciji verujem da ce se vratiti da igra za reprezentaciju Srbije.
    Sjajan rukomentas, mesto mu je reprezentaciji, svakako.

    napokon neke promene u naem rukometu,kakve god da su ne mogu biti gore nego sto su bile/

    igao bi on i ranije,ali mnogo struja je bilo u nasem rukometu pa nisu hteli nasi igraci da igraju za Srbiju,sada su krenuli od nule i sa stranim selektorom i vratice se dosta igraca u reprezentaciju,i nadam se da ce sada biti mnogo bolje

    Nas najbolji defanzivaca ubedljivo ! Tesko da mogu nešto sa ovakvom ekipom

Postavi odgovor