KOLAKOVIĆ PORAŽENO: Razlika u kvalitetu je vidljiva

Selektor odbojkaša Srbije Igor Kolaković izjavio je večeras da je Amerika “fizički dominantnija” ekipa, a da Srbija nije iskoristila svoje šanse, prvenstveno kada je imala “kontre”.

Srbija je večeras u Sofiji poražena od SAD sa 1:3, u prvom meču druge sedmice Lige nacija.

– Razlika u kvalitetu je vidljiva golim okom. Amerikanci su fizički dominantniji. Mi nismo iskoristili kontre, a to selekcija kakva je Amerika i te kako ume da kazni”, izjavio je Kolaković posle meča.

Kolaković je rekao i da je od trećeg seta njegovim igračima “krenulo da ponestaje snage”.

– Dao sam priliku i mlađim igračima, i oni su je na pravi način iskoristili. Pokazali su odrešeni kvalitet. Ne možemo da budemo zadovoljni porazom, ali ono što nas zanima trenutno ide u dobrom pravcu – rekao je on.

Srbija je trenutno na osmom mestu u grupi sa šest osvojenih bodova.

– Okrećemo se Brazilu. Mnogo su jaki, i došli su u najjačem sastavu. Biće to dobra prilika za mlađe igrače da osete kako je igrati protiv najboljih selekcija – dodao je Kolaković.

Srbija sutra od 15:30 igra protiv Brazila, u meču drugog kola druge sedmice Lige nacija.

Izvor: Beta

LIGA NACIJA: Srbija pružila jak otpor ali Amerikanci su prevelik zalogaj!

OBAVEZNO POGLEDAJTE:ZVEZDA ODBRANILA TRIPLU KRUNU: FMP MERIDIAN – Crvena Zvezda (59:71) | Atmosfera i proslava titule

Postavi odgovor