55. Superbol imao najmanju gledanost u poslednjih 14 godina

Zvanično je objavljeno da je 55. Superbol koji su igrali Tampa Bej Bakanirsi i Kanzas Siti Čifs pratilo najmanje ljudi još od 2007. godine.

Pobedu Toma Brejdija i njegovih saigrača u najvažnijoj utakmici NFL lige, uživo je pratiolo 96,4 miliona gladalaca u Sjedinjenim Američkim Državama.

To dalje implicira da je dule između Tampa Bej Bakanirsa i Kanzas Siti Čifsa u 55. Superbolu pratilo 41,6 posto domaćinstva.

To je najslabiji rejting još od 2007. godine, kada su se u finalu sastali Indijanapolis i Čikago. Tada je meč gledalo 93,1 miliona gledalaca. Prošlogodišnji odlučujući duel između Kanzasa i San Franciska pratilo je 102 miliona gledalaca.

Iako je gledanost 55. Superbola preko televizije bila mala, brojevi su mnogo bolji kada su u pitanju lajv-strimovi. U minutu je bilo 5,7 miliona ljudi.

Da podsetimo još jednom, Tom Brejdi i Tampa Bej Bakanirsi ubedljivo su pobedili Kanzas Siti Čifse rezultatom 31:9, i tako osvojili prvu titulu u NFL ligi nakon skoro dve decenije.

Brejdi je čaroban, Tampa šampion nakon skoro dve decenije!

Obavezno pogledajte:Košarkaški kviz | EUROLEAGUE #05 | Testiraj znanje! POGODI KOŠARKAŠA

6 Komentara

    Ne znam ko je uopste ljubitelj ovog sporta kod nas?????

    Nisu bili toliko atraktivni finalisti a moguće da je na manju gledanost uticala i korona.

    Steta,treba vise programa da se ljudi upute i u ostala desavanja…ne samo zadrugu 😀

    Ovo nekad treba uzivo gledati,steta sto kod nas nema.

    Kod nas se to svakako ne prati, ni ja nisam ljubitelj ovog sporta

    pa dobro nije sad neka drasticna razlika,sve se uglavnom vrtelo oko 9o miliona ljudi,par miliona gore ili dole,zavisi od koje godine,tako da nista strasno,ali su se zato milijarde okrenule na tv prava

Postavi odgovor