Trener Vojvodine veruje u mladu ekipu: Napašćemo titulu!

Zimsku pauzu odbojkaši Vojvodine dočekali su na prvoj poziciji. Iskoristili su poraz Zvezde da se popunu na vrh i da sa najlepšim pogledom dočekaju novu godinu.

Novosađani su zabeležili deset pobeda i dva poraza, pa trener Marko Narančić može da bude zadovoljan.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!

Lepo je i zaista prija kada si prvi. Mislim da smo taj deo odigrali veoma dobro, imali smo dva poraza, ali bilo je i velikih pobeda. Naravno, to ne mora ništa da znači. Sezonu će odrediti to kako ćemo završiti poslednju utakmicu“, rekao je Narančić za klupski sajt.

Od početka sezone novosadski tim igra bez Negića, a nedavno je ostao i bez Elezovića.

Njih dvojica su izuzetno važni i korisni igrači. Negić je bio komandant odbrane, sve što sto dešavalo, posebno u tom segmentu, bilo je pod njegovom kontrolom. Za Elezovića sam već rekao da je naš najkompletniji igrač. On je kao lepak povezivao sve pozicije na terenu. Dok se nije povredio, kao tim smo bili mnogo kompaktniji. Međutim, to je sport, desilo se i morali smo da se prekombinujemo. Mislim da smo uspeli da zadržimo dobar nivo igre u svim utakmicama osim u drugom meču polufinala Kupa Srbije. Kada se osvrnem na prvi deo sezone, jedino mi je krivo što upravo u toj utakmici u Zemunu nismo pružili našu najbolju partiju. Mislim da smo odigrali ispod svog nekog proseka. Od prvog momenta osetio se grč i to je bilo presudno“.

Govoreći o očekivanjima prethodne i ove sezone, novosadski strateg istakao je da se lestvica podigla nakon dva trofeja.

Prošle godine se nije mnogo očekivalo, a nakon osvojenih pehara (Kup i Superkup), za ovu sezonu smo postavili visoke standarde. Međutim, sami to biramo i moja najveća želja jeste da sa ovom generacijom osvojim titulu. I to ću sebi postaviti kao prioritet u narednom periodu. Mislim da podjednako do titule, pored nas, mogu Crvena zvezda, Radnički, Partizan, Karađorđe. Ima tu još ekipa koje mogu pomrsiti račune. Verujem da će konačni rasplet krenuti od početka aprila. Ako se kod nas do tada slože kockice kako treba, a vratiće se i Negić, verujem da možemo do titule. Ono što je sigurno, napašćemo je. U prvom delu sezone videli smo da možemo da igramo sa svima iz vrha tabele, iako je to mnogima na početku izgledalo nerealno. Bilo je utakmica koje smo mogli prelomiti u našu korist, kako u ligi, tako i u drugim takmičenjima, ali nismo. Siguran sam da će nam se to negde vratiti u drugom delu sezone“.

Prokomentarisao je i učinak mladih igrača.

Generalno sam zadovoljan napretkom mlađih igrača, oni su pokazali da su napredovali, ali ono što sebi ne smeju da dozvole jeste da se opuste. Imaju još mnogo da rade. Predstavljaju veliki potencijal i budućnost našeg kluba“.

Naknadno je klub doveo, tačnije vratio Andreja Rudića, a pojačao se i Radosavljevićem iz Niša.

Marko i Andrej su igrači koje bi svaki trener poželeo u svojoj ekipi, od odbojkaških kvaliteta do radne etike. Međutim, smatram da će oni svoja najbolja izdanja pokazati u nastavku, jer je potrebno vreme da se oni naviknu na nas i mi na njih. Andrej nas poznaje dobro, pa se brže uklapa“.

Bonus video:

Postavi odgovor