Grčki teniser Grk Stefanos Cicipas plasirao se u polufinale Sinsinatija, pobedom nad Amerikancem Džonom Iznerom sa 2:1 po setovima 7:6, 5:7, 6:3.
Cicipas je morao da odigra jedan težak i zahtevan meč, pre svega jer je Izner odlično servirao, a do slavlja je došao nakon dva sata i 22 minuta igre.
U prvom setu nije bilo brejka, čak ni brejk šansi, a Grk je imao više koncentracije u taj- brejku te ga je rešio u svoju korist.
Bolja igra Iznera u drugom setu donela je prve brejk prilike na meču, tek u 11. gemu, a Amerikanac je treću iskoristio a zatim dobrim servisima u narednom gemu izjednačio rezultat.
U odlučujućem setu više želje pokazao je Cicipas, a jedan brejk bio je dovoljan za slavlje grčkog tenisera.
Cicipas će u polufinalu mastersa u Sinsinatiju igrati protiv prvog teniserra sveta, Danila Medvedeva.
ĐOKOVIĆEV NAJVEĆI KRITIČAR PROMENIO PLOČU: Novak je “GOAT” u muškom tenisu!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Letnji specijal najlepših momenata!



despot
Deluje kao najozbiljniji kandidat za titulu na ovom turniru iz kola u kolo igra sve bolje