Direktor AO: Ako si najbolji, dobiješ bolje uslove, to je tako

Strasti oko održavanja prvog grend slema u Australiji se ne smiruju. Određeni broj učesnika je u strogoj izolaciji, bez treninga i kretanja van hotelske sobe, dok pojedini imaju bolje uslove.

Podeljena su mišljenja i oko održavanja Australijan opena u takvim uslovima, a organizatori su, na čelu sa direktorom turnira, Kregom Tajlijem imali video konferenciju sa učesnicima.

-Mogli su da nas pitaju šta žele, da se požale. Bili smo tu kao tim i bilo je tu zaista velikih udaraca za nas, ali i komplimenata i pohvala. Ono što me je najviše pogodilo jeste kada igrači na društvenim mrežama iskaljuju bes na ljudima iz Melburna, na našoj zajednici – ne radite to, napadnite mene. Time se ne rešava problem-, rekao je Tajli.

Najbolji teniseri i teniserke sveta smešteni su u Adelajdu i njihovi uslovi su bolji od onih u Melburnu, pritom očekuje ih i egzibicioni turnir pre dolaska na grend slem.

-Stekao sam utisak da se to percipira kao povlašćeni tretman, ali to su najbolji igrači na svetu. Moje generalno pravilo jeste da ako si na vrhu, ako si gren slem šampion, to je i normalno, dobićeš bolji dogovor-

Direktor je naveo i da većina već pokušava da se prilagodi na date uslove.

-Naravno da su u prednosti oni koji sada mogu da treniraju, razlika je velika. Kada se završi s karantinom, oni koji su sada po hotelskim sobama imaće prioritet u smislu rasporeda, terena za trening i svega ostalog-, zaključio je direktor Australijan opena, Kreg Tajli.

Đoković sa terase spazio novinare pa im poručio: Ne morate da se krijete (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Zanimljivosti o rukometu KOJE NISTE ZNALI | Meridian Sport TV

4 Komentara

    Uslovi su im katastrofa. Sramota da takav grad nije obezbedio bolje uslove za sve tenisere..

    Takav je Australian open….nadam se da ve ovaj turnir biti jako dobar…i ako nema mnogo vrhunskih igraca.

    tako je bilo i uvek ce i biti,naravno da najbolji imaju najbolje uslove,to nista cudno nije niti neka novost,tako je u bilo kom sportu ne samo u tenisu,tako da mislim da nemaju prava da se ljute ostali igraci,ali to je njihovo pravo,da su i oni najbolji bili bi u toj poziciji

    Sve što je rekao čovek je na mestu, mogu da se žale koliko hoće ali tako je kako je. Čak i da zanemarimo odigravanje egzibicionog turnira u Adelajdu, ne mogu da očekuju da najbolji teniseri imaju iste uslove kao i drugi. Možda izgleda kao da nije fer ali su oni svojim igrama i rezultatima zaslužili sve to.

Postavi odgovor