"Zeleni" Rune pao bez otpora, naoštreni Đoković je u četvrtfinalu!

Novak Đoković je u četvrtfinalu Vimbldona. Drugi teniser sveta savladao je Danca Holgera Runea u tri seta – 6:3, 6:4, 6:2.

Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!

Odličnom igrom rivala je ostvario bez ikakve šanse. Bila je to izuzetno autoritativna partija 16 godina starijeg Đokovića protiv Danca koji će sigurno izvući pouke iz današnjeg meča.

Jer, prosto, Rune je na Centralnom terenu igrao onoliko koliko mu je najbolji igrač svih vremena dozvolio. A, nije mu dozvolio puno.

Sam početak meča, prva tri gema u kojima Holger nije uspeo da osvoji nijedan poen postavio je temelj za ostatak duela.

Prvi set završen je za ekspresnih 28 minuta, u finišu drugog pritisao je rivala i brejkom u finišu stigao do velike prednosti, prethodno propustivši šest set lopti. Nije se predavao Rune, imao je i nekoliko brejk prilika, ali nije uspeo nijednu da iskoristi.

Poslednji set bio je čista rutina, uz dva brejka Novak je stigao do 4. pobede u šest okršaja sa mladim izazivačem i po 60. put u karijeri stigao do meča u četvrtfinalu grend slema.