Lajović preživeo dugih pet setova za perfektan dan Srba u Parizu, Medvedev zakazao okršaj sa Kecmanovićem

Laslo Đere je “probio led” što se tiče srpskih predstavnika na Rolan Garosu. Morao je da pruži ruku Danijelu Altmajeru posle spekakularnog petosatnog okršaja, najdužeg i najdramatičnijeg meča do sada u Parizu. Srbija je tako ostala bez prvog od pet predstavnika u muškom singlu, ali je drugi dan u Bulonjskoj šumi doneo maksimalan učinak.

SPECIJALAN POKLON STIŽE: Registruj se i opremi stan – vaučer od 10.000 EUR te čeka!

Posle Miomira Kecmanovića plasman u narednu dundu drugog grend slema u sezoni izborio je i Dušan Lajović. Specijalista za šljaku, Duci je nakon velike borbe upisao trijumf nad Rusom Romanom Safiuljinom posle pet setova – 4:6, 7:6, 6:4, 6:7, 6:4.

Duel 61. i 42. tenisera sveta trajao je četiri sata i 10 minuta. Kiša brejkova, neiskorišćene šanse, među kojima i prilika da u četvrtom setu završi posao nisu uzdrmali Lajovića koji je u petom setu, najneizvesnijem u meču, uspeo da pronađe pukotinu u igri rivala i uprkos propuštenim meč loptama u prethodnom setu, kao i u odlučujućem iskoristio treću priliku – za veliku pobedu.

Lajović u drugom kolu igra protiv pobednika meča između Tejlora Frica i Federika Korije.

Najavio je Miomir Kecmanović da je spreman za “vraćanje dugva” Danilu Medvedevu koji je uveliko vodio borbu sa Danijelom Kepferom, a Rus mu je pomenutu “želju” ispunio. Peti teniser sveta opravdao je ulogu favorita u prvom kolu, doduše ne bez određenih problema (gubitka seta) i baš kao pre dve godine zakazao okršaj sa srpskim predstavnikom (6:3, 6:4, 5:7, 6:3) posle tri sata i devet minuta igre.

Bio je to ujedno poslednji duel drugog dana u Parizu, a u utorak ćemo na terenu gledati i Novaka Đokovića koji počinje odbranu titule, kao i Hamada Međedovića koji će pokušati da nadmaši prošlogodišnji rezultat i napravi iskorak u svom drugom učešću na Rolan Garosu.