Rafael Nadal od 21 čas igra prvi meč na ATP Tur finalu u Torinu protiv Tejlora Frica.
Španski teniser ima veliku priliku da osvajanjem turnira stigne do prvog mesta na kraju sezone.
Vodiće bitku sa Stefanosom Cicipasom, koji je u “Crvenoj grupi”, dok vodeći na ATP listi, Karlos Alkaras ne igra zbog povrede.
Ipak, Nadal ističe da je njegovo najveći rival – Novak Đoković.
– Moj najveći rival je Novak Đoković. Posle svega, on je taj koji mi je najbliži po broju grend slemova, sa ukupno 21. Naravno i zbog svih tih mečeva do sada, zbog naše istorije. Od svih aktivnih igrača, najopasniji rival za mene je bez sumnje Novak – poručio je Nadal.
Španac je priznao da njegov učinak u dvoranskim turnirima nije sjajan, ali dodaje da je značajno napredovao u šrethodnih nekoliko godina.
-Podbacio sam u tom smislu da sam mogao da budem bolji dvoranski igrač. To je realnost ovog sporta. Za ATP Tur Finale sam se kvalifikovao 17 puta, ali nisam bio takmičarski na nivou 17 puta. Zaista ne znam koliko puta sam bio u optimalnom stanju da igram ovaj turir. Istorijski, turniri u dvorani su mi najgori, ali istina je da sam proteklih godina značajno napredovao i na ovoj podlozi – dodao je Nadal.
Bez obzira na sve, kaže da je spreman za izazov koji je pred njim.
“Što se mene tiče, dobro sam pripremljen. Igram sa najboljim na svetu. Naravno da je lepše doći da nekoliko pobeda, ali nema vremenskog limita da se dostigne dobra forma. Od prvog dana igrate sa najboljima”, zaključio je španski teniser.
ZAVRŠNI ATP TURNIR U TORINU: Đoković za šestu titulu i izjednačenje sa Federerom!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: MUNDIJAL NA DLANU: Upoznaj Kamerun i osvoji dres! EP28 | Meridian



novak
Koliko loše igra Nadal i koliko mora da se puni inekcijama svi su mu rivali, nema on više oštrinu za tenis
aleksandar
Znamo mi da ti je Nole najveći rival oduvek
ana
Sad mu je Nole najveći rival od kako se Federer povukao sa Tura
dimitrije
zar do juce nije pricao drugu pricu ovaj pajac?!
lara
A do juce se kleo u Federera,joj majko moja koji dvolicnjak!
vid
Ovaj okrenece kako stigne,kako vetar duva!
matej
Hahaha sad kad nema Svajcarca sad je Djokovic ahhhaa
nadja
Kako to sad promena odjednom?