"Verovatno je želeo da iskopa rupu i nestane iz života, ali - evo ga!"

Mentalna snaga Novaka Đokovića često mnoge iznenađuje, ali i oduševljava. Takav slučaj je i sa Aleksom Korečom, dvostrukim finalistom Rolan Garosa.

Koreča je pre svega istakao Novakovu dominaciju posle razočarenja i diskvalifikacije na US Openu.

-Apsolutno sam zapanjen onim što je uradio (u Rimu). Ono što se dogodilo u Njujorku je nesrećna situacija, i posle svega što je prošao, shvatajući da je izgubio neverovarnu šansu za osvajanje još jednog Grend slema, vratio se nazad u Evropu i sjajno pripremio za igru na šljaci za samo nekoliko dana, i na kraju trijumfovao u Rimu – rekao je Koreča i dodao:

-To je nešto što pokazuje da je Đoković mnogo mentalno jači nego što smo mislili. Velika je stvar to što je uredio, velika. Zaista osećam da jeste. Nisam bio siguran kako će reagovati posle onoga što se desilo u Njujorku.

U razgvoru za Eurosport, Koreča je istakao i da Novak ima veliku šansu da osvoji turnir u Parizu.

-Hajde da vidimo kako će da bude na Rolan Garosu. Da je ostao kod kuće i da se nije spremao imao bi više pritiska. Mislim da trenutno može da osvoji Rolan Garos. Kada je završio učešće na US Openu, verovatno je želeo da iskopa veliku rupu i nestane iz života, ali nakon par dana, evo ga! Neverovatno, svaka mu čast – završio je Koreča.

Ako mu nekada drugi teniser skida kapu, šta mi drugo da uradimo?

OBAVLJEN ŽREB: Novaka na početku čeka Šveđanin

OBAVEZNO POGLEDAJTE: AFERA INSULIN | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #18

7 Komentara

    Ja nisam mislila, vec sam znala koliko Nole ima mentalnu snagu.. Da nema tu snagu, ne bi sigurno bio broj 1 u svetu.

    Djokovic je vec imao bezbroj prilika da dokaze puno stvari, tako da je mentalno dosta jak

    On se posle izbacivanja vratio jači i bolji na teren ali na šljaci i dokazao da ga nije slomili i da je nastavio dalje

    Novak djokovic ima najjaču sportsku psihu svih vremena.

    posle onakvog izbacivanja sa US opena,tesko da bi se neko vratio,mislim na mentalno stanje,a Nole ne da se vratio nego odma osvojio Rim,sta reci posle toga,jedan je Nole sampion

    zasto da iskopa rupu i nestane,nije namerno uradio sta se desilo…svi koji znaju novaka ne iznenadjuje igra u Rimu,mi smo to i ocekivaali

    bas tako,mentalna gromada od coveka,mislim da mu nema ni blizu igrac koji je toliko mentalno jak,i zato je tu gde jeste,zasluzeno da nema gde,i nadamo se pobedi na Roland Garosu

Postavi odgovor