Ubedljivo je Novak Đoković otvorio nastup na Olimpijskim igrama. Rivalu, Metju Ebdenu prepustio je samo jedan gem u, utisak je, pravoj igri mačke i miša.
Meridian Sport te časti – POTPUNO BESPLATNO! Registruj se i odmah preuzmi 6.000 FREEBET!
Po okončanju meča Novak je istakao da je bio impresioniran brojem gledalaca i navijača i podelio utiske o meču.
“Dosta boja i na tribinama puno zastava ljudi koji su došli iz svojih zemalja da podrže sportiste. Drugačija publika, ima dosta ljudi koji inače prate Rolan Garos, ali sada ima i ljudi koji su pre ljubitelji sporta i Olimpijskih igara. Stvarno je bio spektakl, sreća je što sam igrao na Cetnralnom terenu koji ima krov, ceo dan je kiša pa se igra samo na dva terena. Svi su zato želeli da dođu da gledaju”, kaže Đoković za “RTS”.
Stao je na stranu rivala koji je posle višegodišnje pauze igrao u singlu. Naravno – nije mogao mnogo toga da učini.
“Žao mi je zbo Ebdena on ne igra singl, usresređen je na dubl konkurenciju. Malo su mi nelogična pravila, kada neko otkaže vi zovete dubl igrače da igraju koji nisu igrali godinama singl, a imate dosta igrača na listi čekanja, eto to je nešto što ne razumem. Malo je onako neprimereno i za turnir i za gledaoce jer nije isti nivo u kontekstu konkurencije”, ističe Novak i dodaje:
“Što se mene tiče odličan početak, sutra imam dan treninga i sledeće kolo koje će verovatno biti protiv Nadala. Nismo igrali dugo, nekoliko godinja, mislim da je poslednji put bilo ovde na Rolan Garosu kad sam izgubio četvrtfinalu 2022. Imali smo neke epske, spektakularne mečeve ovde, ništa manje ne očekujem ovog puta. iako on ne igra na svom vrhuncu, ali ne igram ni ja. Svima će biti drago da igramo jedan protiv drugog zbog rivalstva, karijera koje smo imali Puno pažnje taj potencijalni meč privlači, ali on mora prvo da preskoči svoju prvu prepreku”.
Bonus video:


