Đoković poručuje pred London: Taj trofej me je naterao da budem deo istorije tenisa!

Kraj ove čudne teniske sezone je blizu, a poslednji turnir odigraće se u Londonu, na kom će igrati i Novak Đoković.

Mnogo toga se izdešavalo poslednjih meseci. Mnogo priča i kritika zbog Saveta igrača, borbe tokom pandemije koronavirusa, obaranje rekorda, diskvalifikacija na US Openu, osvajanje titula…

Sve će to biti “krunisano” na Završnom turniru u Londonu, a nema sumnje da će Đoković imati motiva da podigne još jedan pehar.

On bi pobedom povećao svoju zalihu bodova u odnosu na Rafaela Nadala i dodatno se približio Rodžeru Federeru po broju nedelja na vrhu ATP liste.

Ni sam Đoković ne krije da mu je to i cilj.

-Završni Masters je najveći turnir i najveći izazov. Učestvuje najboljih osam igrača na svetu i zato je nivo iznenađenja uvek prisutan – rekao je Đoković.

Novak je do sada osvajao ovaj turnir čak pet puta, a prvi put je to bilo 2008. godine. Tada je savladao Nikolaja Davidenka, a ne krije da se i danas seća te pobede.

-Dobro se sećam prvog trofeja. Bilo je posebno na polaznoj tački moje karijere. Trofej me je naterao da budem deo istorije ovog sporta – istakao je Đoković.

Da li Novak može da podigne novi pehar? Ostavite nam svoje prognoze u komentarima.

Nadalu je tenis sada najvažniji, o deci će razmišljati kada završi karijeru

OBAVEZNO POGLEDAJTE: SRBIJA – ŠKOTSKA | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #28

 

7 Komentara

    Ja vise necu da prognoziram Noleta.. Poslednja dva turnira me stvarno razocarao, jer je igrao totalno nezainteresovano. Videcemo kako ce biti na ovom turniru.

    Nole nas lepi,izvuci snagu i odigraj u svom stilu u Londonu,svi smo uz tebe!!!!

    Uzmi ga još par puta, nemamo ništa protiv

    Dace Bog da igras jos dugo dobro i da osvajas trofeje

    Aj pa da ga i ove sezone osvjiš i staviš tačku na ovu sezonu

    Dodatno motiviran na tom turniru sigurno , pokaži in svima da si Nadala samo pustio na Garosu da pobedi i osvoji turnir !

    idemo Nole samo jako,idemo i sesti put da se osvoji zavrsni turnir,naravno bice mnogo trsko,ali svi veruju u tebe,zato sto si najbolji

Postavi odgovor