Trijumf Novaka Đokovića na Australijan Openu izazvao je brojne komentare. Ima i negativnih, ali mnogo je više onih koji se ponose učinkom srpskog tenisera.
Sada se oglasio i otac najboljeg svetskog tenisera, Novaka Đokovića. On je gostovao u jutarnjem programu TV Hepi, gde ke komentarisao veliki trijumf svog sina.
-Ovo je dokaz da ništa nije nemoguće, ispričao sam više puta tu priču, ali ću je ponoviti, jer smo odgajali Novaka u najtežem periodu u Srbiji, kada je bilo bombardovanje. Živeli smo njegov život 15 godina i na kraju se isplatilo, jer je on radan vredan, predstavnik svog naroda u svetu, patriota i najbolji sportista ubedljivo na svetu – rekao je Srđan i nastavio:
-Ne teniser, već sportista, jer je četri puta proglašavan u poslednjih deset godina za najboljeg sportistu. Dolazi iz Srbije, namučene bombarodvanjem i sankcijama.

Baš kao i Novak, tako je i Srđan uveren da će mlade nade morai da sačekaju još malo kako bi se “dokopale” svetskog trona.
-Ti mladi teniseri koji dolaze su fantastični, na čelu sa Medvedevom, Rubljovim, Cicipasom, Zverevom… Medvedev je fantastičan teniser, sjajan je, biće veliki šampion, ali moraće da sačeka da Novak, Nadal i Federer okače reket o klin. U stvari, njih trojica su pomogli jedan drugom da budu bolji teniseri – kaže Srđan.
Kako kaže, Novak ima neko čarobno, prosto lekovito dejstvo.
-On je mom pokojnom ocu produžio život za nekoliko godina. zvali su ga na Banjcii gde je živeo “deda Nole”. Iako je bio teško bolestan, jedva je čekao njegove mečeve i produžio život za nekoliko godina.
-Tako je sa mnogim mojim prijateljima koji su mi rekli da je tako i u njegovoj kući. On je starim ljudima napravio bajku od života, i rekao im da ne treba da odu na onaj svet, već da sačekaju još jedno godinu-godinu i po dana i Novak će u svakom statističkom podatku biti najbolji na svetu, kao što jeste sada – ističe Srđan.
Osvrnuo se i na užasne napade koje srpski teniser doživljava od strane štampe i medija.
-Ma stalno nešto ne valja. I vi novinari u Srbiji zapitajte se kada ćete imati takvo čudo kao Novaka? Teško ikada. Zašto ga ne veličate i slavite, kroz njegov lik i delo – pogledajte ovo, vi novinari treba da se zapitate, vi u stvari generišete javno mnjenje i to je ono što se traži od vas. Ali sva zla i naopaka na naslovnoj strani, a uspesi se stavljaju po strani – istakao je on.
A otkrio je i zašto je Novak odbio da nastupa za Britaniju, iako su mu od strane Britanaca bili nuđeni fenomenalni uslovi.

-Oni su hteli da spoje Novaka i Mareja, ali u razgovoru sa našom decom, apsolutno niko nije bio za to da odemo iz Srbije i promenimo naše državljanostvo. Mi smo Srbi, pravoslavci, verujemo u našeg Boga, svetog Vasilija Ostroškog i sve ono što on predstavlja.
-Vole ga svi normalni ljudi u svetu. Jeste se zapitali zašto najbolje igra u Kini? Tamo oseća ljubav, pravu ljubav, oni ga tamo stvarno vole. On je rekao tata, Bata Živojinović i ja smo najpoznatiji ljudi u Kini. Tamo ga vole bez zadrške, ono što na zapadu nije doživeo, niti će doživeti. Oni misle da samo oni postoje, ali oni su samo jedna petina sveta. Kina, Indija, Rusija, Brazil, Afrika, on je svuda božanstvo – kaže Srđan.
Na samom kraju istakao je i da će Novak oboriti baš sve rekorde u svetu tenisa.
-U narednih godinu, godinu i po dana, biće najbolji u svim statističkim parametrima. I kada ode u penziju vrlo brzo, šta god da bude radio, čime god da se bude bavio, biće isto toliko uspešan kao i u tenisu. On je srpsko zlato koje će se tek brusiti – dodao je Srđan Đoković i poentirao:
-On je poslat od Boga ljudi, u najgore vreme po srpski narod i Srbiju, jer je pokazao da smo mi normalan narod, da nismo ubice i divljaci, ne smem ni da kažem ono što sve znam, od koga su svih potekli i gde je sve Srbija bila i izlazila, jer to bože moj, moraš da ćutiš da ne bi izazvao bes tamo nekih stručnjaka koji prekrajanjem istorije sebi daju za pravo da se ponašaju tako kako se ponašaju prema Srbiji – istakao je on.
NEUNIŠTIVI – Novak Đoković!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: ŽIVOTINJSKI PORIV KA KLAĐENJU | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #43



Nanazmaj
Sta je sve Nole dao ,od ugleda,vere i ljubavi svima koji ga obozavaju i prate…do zdravlja onima koji u njega veruju(primer njegovog dede i svih ostalih kojima je snaga da ga gledaju),do svih materijalnih donacija i pomoci onima kojma je potrebno,u opremi ili novcu ,cak i mladjim kolegama odricuci se dela zarade u njihovu korist…Ne poznajem coveka ni u blizoj ni u daljoj proslosti koji je toliko velik i dusevan kao nas Nole….Obozavam ga,to je preslaba rec!!!!!~
Bane
Hvala Bogu, Dijani i Srđanu na Noletu ali ima jedan problem, tek sad nas mrze ali neka crknu dušmani! 🙂
palasio
prvo koliko je samo Novak pomogao Srbiji preko svoje fondacije,koliko jemiliona donirao svojoj Srbiji,koliko samo vrtica i skola napravio,iste te koliko je samo renorvirao,a sta mu srbija vraca,da nema prenos finala sa AO na nasem kanalu ejjjjj,pa kako ih nije sramota,vazno da je po ceo dan Vucic na televiziji,to je nase pravo da ne znamo nista,nas RTS
rodrigo
bravo bre,sve lepo receno,treba Novaka od zlata da pravimo,ajd sto ga u evropi i svetu nap[adaju nego i nasi ga napadaju,a takvog ne tenisera nego sportistu necemo imati nikada vise,a kako nas samo predstavlja u svetu,na najbolji moguci nacin,takav smo mi narod,uzas
Flaki
Novak je ubedljivo najveci i najbolji ambasador Srbije…svaka mu cast na svemu.Obozavam.ga pokazao je da je.mnogo veliki igrac.Djokovic je car!!!