Novak Đoković i ostali najbolji teniseri i teniserke sveta moraće da menjaju planove, jer je Indijan Vels otkazan.
Masters u SAD-u, koji je trebalo da počne ove sedmice, neće biti odigran zbog straha od širenja zaraze koronavirusa.
Direktor turnira u Indijan Velsu, Tomi Has, odlučio se na pomenuti korak posle poruke zdravstvenih vlasti u Kaliforniji da je “preveliki rizik održati ovaj događaj sa toliko ljudi”.
– Mi smo spremni da nadmetanje održimo u nekom drugom terminu i razmatrićemo sve mogućnosti – poručio je Has.
Indijan Velsu, obično, prisustvuje oko 400.000 posetilaca, uz skoro 200 tenisera i teniserki.
U ovaj grad, koji je oko 200 kilometara udaljen od Los Anđelesa, već je stigao Rafael Nadal, a posle otkazivanja obratio se na Tviteru.
– Verovatno ste svi čuli vesti, Indijan Vels je otkazan. Svi smo već ovde i razmišljamo šta dalje. Tužno je što se sve ovo dešava širom sveta. Nadam se da će nadležni uskoro naći rešenje. Ostanite dobro i bezbedno – poručio je španski as.
Novak je u Indijan Velsu trebalo da brani samo 45 bodova, nakon prošlogodišnjeg poraza u šesnaestini finala od Filipa Kolšrajbera (2:0).
Titulu je tada osvojio Dominik Tim, pobedivši Rodžera Federera s 2:1, posle preokreta u finalu.
Prema ranije objavljenom rasporedu, Đoković bi trebalo da nastupi od 25. marta na mastersu u Majamiju, ali je, imajući u vidu odluku organizatora u Indijan Velsu, pitanje da li će se tenis i tamo igrati.
Redom, potom za Novaka slede Mastersi u Monte Karlu (od 12. aprila), pa Madridu od 3. maja, kao i Rimu od 10. maja.
Drugi Grend slem sezone, Rolan Garos, počinje 24. maja.


