Najbolji teniser sveta Novak Đoković dobio je od ministra spoljnih poslova Ivice Dačića nagradu za nemerljiv doprinos promociji Srbije u svetu.
Prvi reket sveta je od Dačića na Dan diplomatije dobio povelju kao nagradu za lični angažman i zasluge zbog promocije Srbije u svetu.
Đoković je već godinama unazad najveći srpski ambasador i neko čije ime je prva asocijacija kada se naša zemlja spominje u svetu.
Kao neko ko dolazi iz male zemlje gde tenis nije najpopularniji sport uspeo je da se u konkurenciji najvećih igrača izbori za velike uspehe.
Kao retko ko je uspeo da se sa Rodžerom Federerom i Rafaelom Nadalom izdvoji u svetskom tenisu gazeći na putu ka legendi.
Dan diplomatije su Srbiji se obeležava od 2015. godine, a ovaj datum je odabran zbog toga što je 29. maja 1839. osnovana Kancelarija inostranih dela u Kneževini Srbiji.
DAN KOJI JE ODNEO 39 ŽIVOTA Tragedija u Hejselu uništila veliko finale!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: POČETAK GVARDIOLINE ERE Mesijev gol glavom za triplu krunu | Sportske priče



Saska
I zasluzio je! Legenda!
Totti
Ja sam za dati mu bilo kakvu medalju,nagradu,priznanje.
Jedan od retkih reprezentativnih nasih ljudi.
Pa on je nas jedini lobista preko
Nemanja
Ponos Srbije
LEMI
Realno covek je svojim zivotom I delima pokazao koliko voli zemlju I pomaze joj
Iva12
Pa ima i zasto,najbolji je.
Milena86
Sasvim zasluzeno,treba poddticati ovakve sportiste.
DuLE
nije samo zaslužio ovu nagradu, on mora da dobije još priznanja od države. Ovo sve će proći ali ostaće njegovi rezultati i ljubav prema ovoj zemlji🏆
Kiza30
Sjajan je. Nas Nole
Admirson
Nas najjbolji ambasador
Nikola96
Dobro je da se neko setio da ga nagradi, covek je zasluzio da ga slavimo kao sveca.
MakiBg
I treba, zasluzio ju je vise nego iko u ovoj zemlji..
Aleksandra
Niko nas u svetu ne moze bolje predstaviti od Noleta
M
Velika cast za noleta, a nasa je jos veca sto u najboljem svetlu predstavlja nasu srbiju.
velja
I treba da dobije, da nije njega ne bi se ni znalo za nas
Jasmin
Za to sto Novak radi, 10 ovakvih priznanja je malo👏👏👏
Kica91
Bravo Nole, covek najhumanijeg srca na svetu, skroz zasluzeno nema sta
Madona
Bravo Novace samo tako nastavi
Kica91
Nas Nole jedan jedini
MaraMaki
Zasluzuje on i vise. Ogromno postovanje je zasluzeno. Ljudina. Covek na prvom mestu a onda i najbolji teniser. ❤️
Scar
A ja i dalje ne shvatam da postoje ljudi koji njemu imaju šta da zamere.
Anđa
Svaka čast, zaslužio je!
Boban
Novak je postao brend I zasluzuje mnogo vise od nagrade
Tandaramandara666
Zasluzio je daleko vise od toga!
lazar
njemu treba dici spomenik,ne verujem da niko nije pokrenuo tu inicijativu,kad mogu Ronaldo i Ibrahimovic dobiti u svojim drzavama,sta treba reci onda za Novaka sta znaci za Srbiju
Mare86
slazem se sa tobom ili ime ulice ,ako mogu politicari sto ne moze i neko ko je toliko ucinio za ovaj narod i ko nas predstavlja u najboljem moguce svetlu sto moze
jakov
iskreno to je najmanje sto mogu uciniti za njega,a sta je on napravio za Srbiju,sta reci za njega,svaka rec je suvisna
Buda77
lepo je to sto su mu dali povelju ,bilo bi dobro organizovati da se opet dodeljuje kljuc grada i mislim da bi Novak to trebao dobiti,jer to vec nosi neku tezinu.
Goran85
Dobro, zaslužio je.
Vuk89
Sasvim zasluzeno, zna se koliko je pomogao drzavi.
Maja
Bilo je krajnje vreme
Lukas
Nas najveci ponos
Ruki
Ma on zasluzuje sve nagrade ovog svedmta, dobar kao covek, kao teniser, u svemu je odlican. Ponos drzave Srbije
SonPen
Nole zasluzuje sve nagrade koje drzava moze da dodeli
Perke
Jedan je Nole.
Brat Djuro
Veliki patriota, još veći čovek
Gavra
Aj pa da se kandiduje odma da glasam za njega!
Tošica
Kvota da bude premijer 5000 👌😂
DelijaMomak
Ne bih se slozio. On za razliku od političara ima dusu a i autoritet kod nas i u svetu. Svako normalan bi pre glasao za njega nego za ove politicke partije
Nemanja
Nama treba ovakav predsednik države !!!!
Cole
Djokovic ubedljivo najbolji predstavnik nase zemlje! Mislim da se nece skorije pojaviti takva osoba.
Micko90
Jedan je Djokovic!
Dzimbo
To je najmanje sto su mogli da mu dodele a koliko zasluzuje.
Djela
I treba jedini koji vredi u ovoj drzavi je on