PONOS DRŽAVE Đoković dobio nagradu za nemerljiv doprinos Srbiji!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković dobio je od ministra spoljnih poslova Ivice Dačića nagradu za nemerljiv doprinos promociji Srbije u svetu.

Prvi reket sveta je od Dačića na Dan diplomatije dobio povelju kao nagradu za lični angažman i zasluge zbog promocije Srbije u svetu.

Đoković je već godinama unazad najveći srpski ambasador i neko čije ime je prva asocijacija kada se naša zemlja spominje u svetu.

Kao neko ko dolazi iz male zemlje gde tenis nije najpopularniji sport uspeo je da se u konkurenciji najvećih igrača izbori za velike uspehe.

Kao retko ko je uspeo da se sa Rodžerom Federerom i Rafaelom Nadalom izdvoji u svetskom tenisu gazeći na putu ka legendi.

Dan diplomatije su Srbiji se obeležava od 2015. godine, a ovaj datum je odabran zbog toga što je 29. maja 1839. osnovana Kancelarija inostranih dela u Kneževini Srbiji.

DAN KOJI JE ODNEO 39 ŽIVOTA Tragedija u Hejselu uništila veliko finale!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: POČETAK GVARDIOLINE ERE Mesijev gol glavom za triplu krunu | Sportske priče

VESTI IZ ARGENTINE: Mesi će se vratiti u Njuel old bojse!

43 Komentara

    Ja sam za dati mu bilo kakvu medalju,nagradu,priznanje.
    Jedan od retkih reprezentativnih nasih ljudi.
    Pa on je nas jedini lobista preko

    Realno covek je svojim zivotom I delima pokazao koliko voli zemlju I pomaze joj

    Sasvim zasluzeno,treba poddticati ovakve sportiste.

    nije samo zaslužio ovu nagradu, on mora da dobije još priznanja od države. Ovo sve će proći ali ostaće njegovi rezultati i ljubav prema ovoj zemlji🏆

    Dobro je da se neko setio da ga nagradi, covek je zasluzio da ga slavimo kao sveca.

    I treba, zasluzio ju je vise nego iko u ovoj zemlji..

    Niko nas u svetu ne moze bolje predstaviti od Noleta

    Velika cast za noleta, a nasa je jos veca sto u najboljem svetlu predstavlja nasu srbiju.

    I treba da dobije, da nije njega ne bi se ni znalo za nas

    Za to sto Novak radi, 10 ovakvih priznanja je malo👏👏👏

    Bravo Nole, covek najhumanijeg srca na svetu, skroz zasluzeno nema sta

    Bravo Novace samo tako nastavi

    Nas Nole jedan jedini

    Zasluzuje on i vise. Ogromno postovanje je zasluzeno. Ljudina. Covek na prvom mestu a onda i najbolji teniser. ❤️

    A ja i dalje ne shvatam da postoje ljudi koji njemu imaju šta da zamere.

    Novak je postao brend I zasluzuje mnogo vise od nagrade

    Zasluzio je daleko vise od toga!

    njemu treba dici spomenik,ne verujem da niko nije pokrenuo tu inicijativu,kad mogu Ronaldo i Ibrahimovic dobiti u svojim drzavama,sta treba reci onda za Novaka sta znaci za Srbiju

    slazem se sa tobom ili ime ulice ,ako mogu politicari sto ne moze i neko ko je toliko ucinio za ovaj narod i ko nas predstavlja u najboljem moguce svetlu sto moze

    iskreno to je najmanje sto mogu uciniti za njega,a sta je on napravio za Srbiju,sta reci za njega,svaka rec je suvisna

    lepo je to sto su mu dali povelju ,bilo bi dobro organizovati da se opet dodeljuje kljuc grada i mislim da bi Novak to trebao dobiti,jer to vec nosi neku tezinu.

    Sasvim zasluzeno, zna se koliko je pomogao drzavi.

    Nas najveci ponos

    Ma on zasluzuje sve nagrade ovog svedmta, dobar kao covek, kao teniser, u svemu je odlican. Ponos drzave Srbije

    Nole zasluzuje sve nagrade koje drzava moze da dodeli

    Veliki patriota, još veći čovek

    Aj pa da se kandiduje odma da glasam za njega!

    Kvota da bude premijer 5000 👌😂

    Ne bih se slozio. On za razliku od političara ima dusu a i autoritet kod nas i u svetu. Svako normalan bi pre glasao za njega nego za ove politicke partije

    Nama treba ovakav predsednik države !!!!

    Djokovic ubedljivo najbolji predstavnik nase zemlje! Mislim da se nece skorije pojaviti takva osoba.

    To je najmanje sto su mogli da mu dodele a koliko zasluzuje.

    I treba jedini koji vredi u ovoj drzavi je on

Postavi odgovor