DOK TENISA NEMA US open delove objekata pretvara u bolnice

Pojedini objekti teniskog centra na US openu u Njujorku biće pretvoreni u privremenu bolnicu sa 350 kreveta tokom pandemije koronavirusa.

Od danas, 31. marta, zatvoreni tereni u centru “Bili Džin King” biti pretvoreni u privremenu bolnicu.

Ovu vest saopštio je Teniski Savez SAD.

U kuhinji na terenu “Luj Armstrong” koja se koristi na poslednjem grend slem turniru u sezoni, dnevno će biti napravljeno 25.000 paketa hrane za pacijente, radnike, volontere i učenike u gradu.

Objekti US opena će se najverovatnije koristiti za smeštaj pacijenata koji nisu oboleli od korona virusa, preneli su američki mediji.

Prvobitno teniski centar trebalo je da bude otvoren za javnost, za časove ili treninge tenisa, ali je odluka promenjena.

Krajinović bezbrižan: Nisam pristalica tenisa na Olimpijskim igrama!

Italijan ima jasan stav: NE TREBA NAM FEDERER!

2 Komentara

    Treba iskoristiti svaki veći prostor, pretvraranjem u bolnice. I pomoći, volontiranjem, obolelima i medicinskom osoblju da preguraju ovu pandemiju.

    Za svaku pohvalu.Da samo prodje ovo uzasno stanje

Postavi odgovor