Ženska teniska organizacija (VTA) je odredila velike kazne za organizatore Vimbldona, zbog izbacivanja Ruskinja Beloruskinja iz takmičenja.
VTA je zbog zabrane učešća ruskim i beloruskim teniserkama, od Britanske teniske federacije i Ol Ingland tenis kluba potražuje čak milion dolara.
Takođe, teniserkama iz Belorusije nije dozvoljeno da igraju u Istbornu, Notingemu i Birmingemu i zbog toga ženska teniska organizacija traži nadoknadu od 620 hiljada funti od strane Britanske teniske federacije.
Ol Ingland tenis klub je zbog istih razloga, zabranio dolazak na Vimbldon i zbog toga će morati da plati 207 hiljada funti na račun VTA.
Obe organizacije najavile su žalbu na ovo rešenje, a u tome će ih podržati britanska vlada.
NOVAK OPREZNO O NAREDNOM PROTIVNIKU: Siner igra izuzetno ali znam šta me očekuje i spreman sam!
OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Aleksandar Ilić Džoker – Realno, pokidaćemo Švajcarsku u Kataru! EP 33



zara
Samo se lože u u WTA, nema ništa od ove “kazne”
Bogi
Napokon se neka organizacija javila pa makar to bila samo Ženska teniska organizacija, neko sa zdravim razumom je pokazao da to ne sme proći nekažnjeno
Kolja
Dosetili se u WTA kako da dođu do miliončeta, jedino što čisto sumnjam da će im dušmani platiti
Nemanja
Tako u zreba šta su oni krivi za dešavanja tamo ,treba da igraju turnire